A krétavonal

Jaula

2024.05.06 Török389133

Érdekesen indul, de aztán unalmas lesz, a végére meg már összevissza és logikátlan lesz.

Mintha nem is a Netflix műsorán lenne!

Mindig is a spanyol thrillerek, és a horrorfilmjeik rabja voltam, nem is tagadhatom, és nem is szeretném. Maga a film azért nem tartozik az extra kategóriába, de a jobbak közé sorolhatnám. Contratiempo, El Orfanato, A hulla, La isla minima, és a legn... Teljes kritika

2022.10.26 stevepisti

Szépen építkezik a film, a színészi játékok jók, különösen a kislányt és Paulát játszó színésznőé tetszett a legjobban. A végét egy picit kapkodósnak éreztem, de mindenképp ajánlott a megnézése.

2022.11.13 szemtelen

Vonalas thriller

A türelmetlen néző otthagyja a filmet, a türelmes nézőt megjutalmazza a film vége. Többről van szó, mint az elején gondolnád, jó kis fordulatok övezik a szépen építkező történetet - és nem mindegyik fordulat van krétával megjelölve. A színészi játék nem zseniális, mondjuk inkább tisztességes. Összeszedett, jól megcsinált, feszes tartalommal és csavaros fináléval befejezett történet. Ez egy jó spanyol film, szigorúan thriller (és NEM horror), ajánlom a műfaj kedvelőinek figyelmébe!

2023.05.13 drg0602

Lassan indul, és lassan építkezik az alkotás, de a vége kárpótol mindenért. Egy biztos nem horror, hanem thriller, a jobbik fajtából. Nem egy szokványos thrillert láttam, de ami ennél is meglepőbb: a filmet a nyomasztó légkörre egyedivé teszi. A szín... Több

2023.11.14 Di Canio

Átlagos thriller. Van benne egy-két jobb rész, de amolyan hozza a kötelezőt film. A műfaj kedvelőinek ajánlott, egyszer megéri megnézni.

2022.10.25 zoltyah

Egy újabb remek spanyol film

Nagyon szeretem a spanyol filmeket, és most sem csalódtam, hiszen fokozatosan épült fel cselekmény, ahogy teltek s múltak a percek, ezáltal igazán fordulatos. Eszelős, de szerencsére mértékig. A rendező zseniális, ahogy összerakta filmet, ehhez kellettek jó színészek, ami adva volt. Horror helyett inkább pszichodráma jelzőt raknám, bár kicsit súrolta a lécet, és épp ezért lett kiváló alkotás. Négy és az öt között pontozván.

2022.12.08 polgy

Egy bűnügyi történet, nem több és nem is kevesebb

Ismét egy krimi a horror kategóriában. Türelem kell hozzá, és akkor kapunk egy jó kis hétfő esti filmet. Viszont felhívom rá a figyelmet, hogy horror elemeket nyomokban sem tartalmaz.

2022.10.31 N3lson

Hát ez nem horror...

Egy jó horrort akartam volna nézni, de ez nem az. Bosszantó, hogy horrornak meg misztikusnak címkéznek egy csomó filmet, ami nem az. Ez sem. És nem is misztikus. Thriller, de annak igen jófajta a lassú, fokozatos építkezésével, a sztori kibontásával. Csalódott csak azért vagyok, mert nem erre számítottam. Aki egy ütős, nem a szokásos klisékre építkező thrillerre vágyik, annak nagyon ajánlom.

2022.10.26 Nagy Tímea

Kiszámítható.

Beteg és aljas gyermekrablós alkotás lett. A csendes társ bűne számomra égbekiáltóbb, mint a bűnelkövetőé. Talán a pokol tüze sem elég méltó azoknak, akik ilyesmit művelnek. A pótmama önös, szándékvezérelt és gyerekfétises nőszemély, aki drágán meg is fizeti elvakultsága árát. Azért a vége szép mentés lett legalább. Ha nincs korrekt lezárás, ez a film simán csak egy tipikus, kiszámítható tucatmozi.

2022.11.12 Rics

Laza

Unatkoztam közben.

2022.10.24 ovejuna

Szerintem a rendező képes volt egy érdekes világot összehozni a filmben, nagyon nyomasztó és klausztrofób hangulatú. Ezen kívül a lány és a nő közötti kapcsolat ábrázolása is megfogta a figyelmem. Tudom ajánlai horrorrajongóknak, akik nem csak a vagdalkozós filmeket szeretik.

2023.02.06 Megnezekmindentis

Fantasztikus

Ennyire rossz filmet sem láttam mostanában.

2023.01.12 myFinalCut

Megoldás a semmiből

Semmi köze a horrohoz, de még csak ijesztegetés sincs benne. Szimpla krimi, ráadásul a megoldás egy semmiből odaráncigált, erőltetett dolog volt. Nekem csalódás. Egy másik spanyol film után néztem meg (Láthatatlan vendég), ahol a csavar fel volt építve. Azt szerettem. Ez a film nagyon lassú (oké, európai, szeretjük az ilyet, mert sokkal természetesebb élethelyzeteket látunk), de a végén elmaradt a jutalom. A sztori így GYENGE, a film technikai része (színészek, képi világ) tisztességes munka.