A kétségbeesés órája

A kétségbeesés órája

Lakewood
Naomi Watts

Egy anya kétségbeesetten küzd az idővel, hogy megmentse gyermekét, miközben a hatóságok lezárják a várost.

(csd)

Rendező: Phillip Noyce
Forgatókönyvíró: Chris Sparling
Premier: 2021.09.12.

2022.07.26 uniterra Nézhetetlen

Hát rég láttam ennyire vacak filmet. Watts rohangál ide-oda és telefonálgat, ezzel kitölti a film 3/4 részét. Idegesitő végig a lihegés, nyavajgás, hiszti, meg egyebek. Miután a suliból megmondták azonnal menjen oda, ez még haza sem megy az autójáért... Több

2022.06.23 Caravaggio1978

Majdnem jó film lett, de csak majdnem

A film egy jól sikerült iPhone reklám. A történet még jó is lett volna, ha nem csináltak volna egy értetlen, buta nőt a főszereplőből, aki elindul kocogni, kb. 5 percet sétál attól a helytől ahol lakik, majd eltéved, azt se tudja hol van. Össze-vissza telefonálgatások, bugyuta kérdések ömlenek a telefonból, és a telefonba. Maga a fő cselekmény el lett hanyagolva, nem tudjuk pontosan mi is volt a lényege az iskolában történteknek. A film egy hosszú telefon-káosztörténet, egész jó, de nagyon mély nyomot nem hagyott bennem. Természetesen a leghangsúlyosabb jelenet az a "taxis", mikor kihangsúlyozza hogy neki Android telója van.

2022.02.28 himi85

Átlagos, de érdekes thriller-dráma

Naomi Watts egy aggódó édesanyát alakít, akinek egy izgalmas és nagyon drámai óráját meséli el ez a film. Watts 1 éve veszítette el férjét, gyermekeinek apját, a tragédia évfordulója nyomja főhősünk családjának a vállát, akik azóta próbálják túltenni magukat az apa elvesztésén. Mindkét gyermeke ugyanabba a helyi iskolába jár, ahol aznap tragédia történik. Watts, miután kirakja őket az iskola előtt, a külvilág elől menekülve a helyi erdőbe megy futni, s edzés közben iskolai lövöldözésről hall a hírekben. A terror helyszíne saját gyermekeinek az iskolája. A következő egy órában Naomi Watts színészi játéka, mindent eláruló arckifejezései, s az ügyesen megírt minimalista, de profi történetvezetés viszi előre a filmet, mely végig fenntartja a feszültséget. Az végeredmény bár nem lesz klasszikus, de egyszeri nézése során kellemesen szórakoztat. Hála Phillip Noyce rutinos thrillerrendező /Férfias játékok, Végveszélyben, A csontember/ munkájának, nagyon könnyen bele tudjuk magunkat élni a tragédiába hirtelen belecsöppenő szülő szerepébe, végig ökölbe szorított kézzel szurkolunk a családjáért. Érdemes adni neki egy esélyt. 6,5/10.

2022.07.01 Candy

Oh Naomi, hát hova futkosol?

Manapság az erdőfürdőzés, az erdőben való futás, vagy nevezzük bárminek, igencsak jótékony hatással bír az emberre. Ebben a filmben azonban Naomi kicsit mintha össze lenne zavarodva, és azt sem tudja, melyik út hová vezet… Így talán érthető a film címe is: A kétségbeesés órája vagy órái, mert a filmben Naomi Watts, aki egyébként egy remek színésznő, rettentően idegesítő. Oké, értem, és megértem a vesződését, főleg, hogy normálisan nem tudott levegőhöz sem jutni, és azt is, hogy ilyenkor igen nehéz kijutni egy erdőből, főleg ha rossz hírt kapunk, de a film itt ki is múlt. Nagyon jó csavar lett volna az, ami amúgy gyanút keltett, és maradt volna úgy, mondjuk kevesebb túlélővel és lett volna egy cselekmény szál a miértről és a hogyan-ról. De így, egy színésznőt láthattunk a filmben aki ide-oda futkosott a mobiltelefonjával a kezében, és fura fejeket vágott. Inkább kimegyek a szigetre, ha ilyeneket szeretnék látni. Rémes volt!

2022.06.20 vejunkanew

Egyszerűen borzalmas film. Sajnálom az igazi túlélőket. Szeretem Ms. Wattsot... de ez az eddigi legrosszabb munkája. Semmi értelme nem volt. Talán egy kicsit több háttéranyag a lövöldözőről...nem tudom. Csak egy irritáló film.

A film összbevétele 58 805 dollár volt (imdb.com).