Vörös szobák

Les chambres rouges

A film 1 470 210 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 612 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A 2023-as év legjobb québeci filmjének járó éves díj nyertese, amelyet 2024. február 29-én ítél oda az AQCC, a filmkritikusok québeci szövetsége.Szerző: csd

A filmet 2022 őszén forgatták a kanadai Montréalban, Québecben.Szerző: csd

Pascal Plante rendezőt saját elmondása szerint a sorozatgyilkosok rajongói érdekelték, akik a semmiből bukkannak fel minden egyes sorozatgyilkos mellett, aki bekerül a hírekbe, és a tárgyaláson drukkolnak neki. Kíváncsi volt, hogy kik ezek az emberek, de mivel a kiberbűncselekmények után kutatott, úgy döntött, hogy társadalmunk technológiai aspektusát tükrözi a thrillerében, így a főszereplő egy nagyon modern pszichopata lett.Szerző: csd

Pascal Plante rendező szándékosan vitte el a történetet a tényleges sorozatgyilkosról a groupie-kra, hogy női nézőpontot adjon, ami elég ritka a thrillerekben.Szerző: csd

Kelly-Anne felhasználóneve a pókeroldalon LadyOfShalott, ami Alfred Tennyson angol költő 19. századi Camelot-témájú versére, a "The Lady of Shallot"-ra utal. A címszereplő karaktere Kelly-Anne-hoz hasonlóan elszigeteltségben szenved.Szerző: csd