Vörös szobák

Vörös szobák

Les chambres rouges

Végre elérkezett a nap, amelyet Kelly-Anne már nagyon várt. A három fiatal lány szörnyű gyilkosságával vádolt Ludovic Chevalier tárgyalása a küszöbön állt.
A közvélemény aggodalmával szöges ellentétben Kelly-Anne-t szokatlanul vonzotta Chevalier. Megszállottsága olyannyira elhatalmasodott… Több

Rendező: Pascal Plante
Forgatókönyvíró: Pascal Plante
Ország: Kanada
Premier (HU): 2024.04.18. | Telekom TVGO (2024.04.25.)
Forgalmazó: ADS Service

2024.04.24 Bafam

Lenyűgöző pillantás a modern emberre és a gonoszság fogalmára...

Ez aztán nem semmi film volt. Minden szempontból kiemelkedik a mai tömeggyártás termékei közül. Üde színfolt volt számomra ez a film, és egyben zseniális irány is Pascal Plante kanadai rendezőtől. Minden benne volt, ami nekem tetszik egy filmben. Juliette Gariépy főszereplőnő dermesztő előadása. A hosszú idők mesteri felhasználása. A hideg és meleg színek megfelelően harmonikus aránya, valamint a világítás ízléses használata a film során. Merülés a sorozatgyilkosság és nemi erőszak sötét és durva témájába, de egy ügyes előadásban, amely nem túl erőszakos vagy szadista. Bujtatott módon került bemutatásra, csak sugallva a gyilkos szadista rémtetteit, melyet nem premier plánban mutat a film, amitől még drámaibb lett az ábrázolás. Egy olyan végeredmény, amely az első megtekintés után kissé lógott, de szívesen megvitattam utána a barátaimmal. (Azt mondták nekem, hogy ez a film olyan régi történetre hivatkozik, amelyről nem tudtam és melyekben szeretnék majd elmélyülni). Összességében, ami a film fő hibája lehet, azt véleményem szerint jól kompenzálja az a kimagasló munka, amit ebbe a finom és csiszolt műalkotásba fektettek. Lenyűgöző pillantás a modern emberre és a gonoszság fogalmára.

2024.04.22 Lóri Ádámcsik

3.5*

Maga a történetszál, a szereplők, a képi világ, a vágás, a zenék, a feszültség nagyon jól meg lett teremtve. Végig lekötött a film. Szerintem a végét rontották el. Nem volt nagy katarzis vagy hatalmas fordulat. Jobb befejezésre számítottam, de ettől függetlenül egy jó esti filmnek mondanám.

2024.04.19 mikike0729

Mondhatni feszült hangulatú, izgalmas thriller, ami egész egyszerűen jól néz ki. De a történet több része is túlságosan is kiszámítható volt számomra.

2024.04.18 luba323

Fuh, szerintem már nagyon kellett egy ilyen moziélmény az idén. Mindenkinek ajánlom, aki nem csak üres fejjel szeret végig nézni egy filmet.

A film 0 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 286 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A 2023-as év legjobb québeci filmjének járó éves díj nyertese, amelyet 2024. február 29-én ítél oda az AQCC, a filmkritikusok québeci szövetsége.Szerző: csd

A filmet 2022 őszén forgatták a kanadai Montréalban, Québecben.Szerző: csd

Pascal Plante rendezőt saját elmondása szerint a sorozatgyilkosok rajongói érdekelték, akik a semmiből bukkannak fel minden egyes sorozatgyilkos mellett, aki bekerül a hírekbe, és a tárgyaláson drukkolnak neki. Kíváncsi volt, hogy kik ezek az emberek, de mivel a kiberbűncselekmények után kutatott, úgy döntött, hogy társadalmunk technológiai aspektusát tükrözi a thrillerében, így a főszereplő egy nagyon modern pszichopata lett.Szerző: csd

Pascal Plante rendező szándékosan vitte el a történetet a tényleges sorozatgyilkosról a groupie-kra, hogy női nézőpontot adjon, ami elég ritka a thrillerekben.Szerző: csd

(2023. 09. 22.)
A kanadai író-rendező Pascal Plante (Fake Tattoos, Nadia, Butterfly) legújabb filmje egyenest Karlovy Vary Filmfesztiválról érkezett, hogy megbolygassa a látszat és a valóság közti vékony határt. És ehhez még az internet legmélyebb bugyraiba sem szégyell alá ereszkedni. A filmet a Cinefest Miskolci Nemzetközi Filmfesztiválon láttuk premier előtt.... Több