88% 178 szavazat
Pink Floyd: A fal

Pink Floyd: A fal

Pink Floyd: The Wall
Filmadatlap
7
Vélemények (7)
25
Szereplők (25)
54
Képek (54)
1
Videók (1)
15
Érdekességek (15)
Díjak
Filmkritika
Cikkek
Fórum
Lejátszás
JRD  

FILMINFÓ

Szembeszállt a kor elvárásaival és lassan, de biztosan ikonikus figura vált belőle. Tollából számos olyan mesehős származik, akit ugyanúgy szeretnek most is, mint tették azt száz évvel ezelőtt, és könyvei sosem kerültek le a boltok polcairól. De míg idáig eljutott, Miss… Több


Rendező: Alan Parker
Forgatókönyvíró: Roger Waters
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1982.05.22.
 
2023.03.08 JRD

legújabb vélemény

Ritka, hogy egy produkció közel 100 %-ban maximális értékelést kap, de a The Wall jogosan kapta meg

Pink Floyd. Egy legenda. Egy legenda pedig nemcsak tündököl, de időnként olyat odavág, hogy csak lesünk. Előre bocsátom: nem különösebben vagyok oda a Pink Floydért, de eltagadni tőlük A fal sikerét, mondanivalóját nem lehet. Zenéjükkel, és ezzel a filmmel beírták magukat a modern zene történelmébe. A Pink Floyd 1979-es stúdióalbumának zenei alapjaira épült az animáció, melyet Gerald Scarfe animált. Maga az ötlet a The Wall stúdiófelvételei közben látott napvilágot. A negyedórás filmet több helyszínen is forgatták, beleértve Angliát és Montrealt is. A forgatás alatt a főszerepet játszó Bob Geldof meg is sérült, de profi lévén csak a jelenet befejeztével kért orvosi segítséget. Egyébként érdekesség, hogy a színész nem igazán szerette a Pink Floydot, így a főszerepre való felkérést vonakodott elfogadni. A filmben csak két dal nem szerepel az albumról, a Hey You és a The Show Must Go On. A fal igazából nem tekinthető filmnek. Inkább, ahogyan az egyik lap kritikai rovata írta: „(…) a hanganyag szemkápráztató adaptációja.” Témáját tekintve a mai kor minden emberének lelki világára is ráhúzható. Érdekes, figyelemfelkeltő, elgondolkodtató, remek zenével. Úgy gondolom, hogy érdemes megnézni. De ne hallgass rám! Nézd meg, és majd eldöntöd magad! Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

2
 
2015.03.02 gandalf01

Az örök klasszikus, nincs még egy olyan film, ami ennyire jól párosítaná a vizuális és a zenei élményt. Aki szereti a Pink Floyd zenéjét, annak úgysem kell ezt bemutatni, hiszen a rajongóknak szinte kötelező darab. Szerintem ezt egyszerűen mindenkinek látnia kellene. Megkockáztatom, hogy az 1984-el párhuzamosan fontos darab.

3
 
2023.03.08 Bafam

Miden idők legjobb zenés filmje

Óriási ez a film. A zene pedig egyedülálló.

2
 
2020.02.23 drg0602

Zseniális alkotás minden szempontból.

Én a zenét, dupla bakelit lemezt, előbb hallottam mint láttam a filmet, ezért voltam úgy, hogy mindenképpen meg kell néznem. A film nagyon jó, a zenéről nem is beszélve, na meg hát egy kicsit nyomasztó, de nagyon sok mondani valója van, amit egy nagyon összerakott zene kísér. Szuper, zseniális alkotás.

2

A film összbevétele 22 244 207 dollár volt (imdb.com).

#1
 

A Pink Loyd - Animals lemezborítón látható, héliummal töltött disznót a London külvárosában található Battersea Power Station kéményei közé kötötték ki. A fotózás első napján – arra az esetre, ha a disznó valamilyen oknál fogva elszállna – hívtak egy mesterlövészt. A második napon még azelőtt elkezdték a munkát, hogy a mesterlövész megérkezett volna. Épp azen a napon egy szélroham megfosztotta kötelékeitől a disznót. Mivel nem volt ott senki, aki kilőhette volna, a disznó szép lassan elszállt a reggeli égen, a fotós stáb nem kis meglepetésére. Egy utasszállító repülőgép jelentett a disznóról, ezért a londoni Heathrow-n minden repülőgép késett. A legenda szerint a leszállás után a pilótának meg kellett fújnia az alkoholszondát. Egy rendőrségi helikoptert küldtek a disznó követésére, de vissza kellett térniük, mivel a disznó akkor már 5000 láb (1524 méter) magasan repült. Figyelmeztették a pilótákat, hogy egy óriási rózsaszín disznó van a levegőben. 18 ezer láb (5486 méter) magasságban a disznó kikerült a Polgári Légiközlekedési Hatóság radarának hatásköréből, csak azt tudták, hogy Németország felé repül. Végül egy angol farmon ért földet (károsodás nélkül), de a farm tulajdonosa dühös volt, mert a disznó megijesztette a juhokat. Az elkészült képek nem feleltek meg, ezért a borító fotóját az erőmű (első nap) és a disznó (második nap) fotójából rakták össze. Mivel Roger Waters sosem használt volna egy összeeszkábált képet, ezért az erőmű fölé füstfelhőt „helyeztek”, hogy ne látsszon az illesztés. Azóta nem volt Pink Floyd-koncert a felfújható disznó nélkül. Szerző: Bafam

#2