Halle Berry
Halle Berry
Patrick Wilson

Egy titokzatos erő mozdítja ki a Holdat pályájáról, amely végzetes következménnyel járhat az emberi civilizációra nézne. Csupán hetek maradtak hátra, hogy a Föld és a Hold összeütközzenek.

Az utolsó remény fényében két űrhajós és összeesküvés-elmélet hívő utazik az űrbe, hogy megmentsék a… Több

Rendező: Roland Emmerich
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Kanada, Kína
Premier (HU): 2022.02.03.
Forgalmazó: Vertical

2024.03.08 Ultron

Emmerichtől többet vártam

Roland Emmerichtől sokkal jobb filmet vártam, nagy csalódást okozott a Moonfall 2022-ben. Azóta egyszer újranéztem, de akkor sem tetszett sajnos. Valahogy gagyi az egész úgy, ahogy van. Alapsztoriban, látványban és a szereplők alakításait illetően is. Vacak a rendezés és gyenge a forgatókönyv. Pedig lehetett volna ez jó, ha átgondolják a történetet. A jó látvány-sci-fi mindig kelendő, de annyiban veszélyes ez a műfaj, hogy itt lehet a legkönnyebben átcsúszni a ZS kategóriába. Értékelésem alig 2 csillag.

Látványos hiteltelenség

Olyan sci-fi rajongó vagyok, aki szereti a fantasyt is és az olyan "rokon műfajokat" sem veti meg, mint a Marvel-világ, illetve Star Wars-franchise. Ám a Moonfall annyira hiteltelen katyvasz, hogy egyik kategóriába sem sorolható. Sci-finek túl hiteltelen, fantasyhoz nincs benne elég fantázia, Marvelnek pedig nem elég látványos (nem beszélve arról, hogy nincsenek benne Marvel-karakterek sem). A script arra épül, hogy a Hold a Föld felé közelít, letérve pályájáról, mégpedig azért, mert rejtélyes idegenek (egy titokzatos mesterséges intelligencia) erre programozza. Merthogy a Hold nem is egy égitest, hanem egy mesterséges objektum, azaz "megastruktúra". A karakterek a főhősök, konkrétan hárman: egy tudós blogger, egy kirúgott űrhajós és egy NASA-vezető hölgy. Gyenge az egész, rengeteg sebből vérzik és totálisan hiteltelen. A film egyetlen pozitívuma a látványosság, amit a Roland Emmerich-filmektől megszokhattunk. Talán még Halle Berry is kiemelhető, aki megdöbbentő módon még 55 évesen is nagyon jó nő. Nálam a Moonfall gyengécske, "B" kategóriás film, egyszer nézős mozi, ami max. 50%-ot ér.

2023.06.16 Jerico

Sokkal jobb is lehetett volna a téma alapján: Moonfall

Roland Emmerich kimondottan látványfilmek rendezője (2012, Holnapután, Godzilla, A függetlenség napja, I.e. 10 000, Az elnök végveszélyben, Midway stb.), de sikerprodukciói többnyire a hihető (vagy legalábbis a kb. hihető) kategóriába tartoztak. Ám a Moonfall úgy hülyeség, ahogy van. Ráadásul beadják, hogy három-négy ember old meg mindent. Hozzátehetjük azonban, önmagában az alaptéma nem rossz, csak zagyvaságot csinálnak belőle. A Hold mindig is izgatta az emberiséget, Verne is írt a Hold-utazásról már 1872-ben (!), és ez a kis égitest kiváló téma minden földönkívüli elmélethez. A Moonfall scriptírói azonban olyan módon nyúltak a dologhoz, amit már egy alsó tagozatosnak se nagyon lehet beadni. Nagy kár érte, mert amúgy minden adott lehetett volna a sikerhez, még a főszereplők is: Halle Berry, Patrick Wilson, Donald Sutherland és Charlie Plummer. Így azonban zsenge közepes lett csupán, és Emmerich rendezői pályájának egyik mélypontja. Értékelésem így ugyanannyi, mint az IMDb pontszám: 51%. Csak a nagyon elszánt sci-fi fanoknak merném ajánlani. De nekik is csak úgy, ha nulla elvárással ülnek neki.

2022.02.05 HE7EDIK

Emmerich hattyúdala

Roland Emmerich nevéhez olyan kultfilmek fűzödnek, mint a Tökéletes katona, Godzilla, A függetlenség napja vagy A hazafi. Azonban a Holnapután óta nem sikerül igazán maradandót alkotnia, csak gyártja egymást után az egyszer nézős mozikat. A Moonfall előzetese újra valami maradandót ígért, de csak egy fájdalmas vergődés lett belőle, irritáló és jellegtelen karakterekkel. Egy Emmerich-moziban sokszor mellékes a bugyuta történet, mert a látvány elviszi a hátán a filmet, itt még ez sem jött össze. Nem kéne már erőltetnie a német rendezőnek ezeket a világpusztítós marhaságait, mert ez így már egyre kínosabb lesz számára.

2022.06.20 Master

Hiteltelen mese, ami látványos

Szeretem a sci-fit, így nagyon vártam már a Moonfallt főleg, hogy Roland Emmerich rendezésében egy ütős látvány-orgiára és agyalós sztorira számítottam. Sajnos egyik sem jött be. A látvány itt-ott megvolt ugyan, de agyalós sztori helyett egy hiteltelen gagyi mesét kaptam. A legjobban nem is az idegesített, hogy a Holdat valamiféle mesterséges űrhajóként akarták a nézőknek eladni, hanem, hogy letolták a torkunkon azt a blődséget, hogy három ember menti meg az egész Földet. Két pasas és egy nő helyettesítik az Egyesült Államok elnökét, a kormányt, a kongresszust, a teljes Pentagon vezetést, a vezérkart és a 20 ezer dolgozót alkalmazó NASA igazgató-tanácsot is. Gyenge és nagyon Zs-kategória ez így. Mint mostanában sok amerikai produkcióval, ezzel is az alapsztori és a script a legfőbb probléma. Kiveszett az amcsikból a fantázia? Nem akadnak már eredeti ötletek? Pénz van a megvalósításokra, csak épp nincs mit megvalósítani. Eltűntek a jó írók, forgatókönyves szakemberek, és nincs szellemi apport. Értékelésem a Moonfallra: gyenge, 45%.

A film 99 179 910 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 55 434 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film ötlete a Függetlenség napja: Feltámadás (2016) alatt merült fel, és a forgatókönyvet négy éven keresztül írták.Szerző: Thibo84

Egy igazi űrhajós is volt a forgatáson tanácsadóként, és alkalomadtán felkereste Roland Emmerichet, és azt mondta, hogy "hé srácok, ez nem igazán lehetséges". Azt mondták neki, hogy ne törődjön vele, mivel ez csak egy film.Szerző: Thibo84

Kezdetben arra kérték John Bradleyt, hogy használjon amerikai akcentust, de miután megpróbálta saját brit akcentusát, rájöttek, hogy ez a jobb és elbűvölő választás.Szerző: Thibo84

Ziggy karaktere számos Roland Emmerich forgatókönyvben szerepelt, de eddig soha nem került a képernyőre.Szerző: Thibo84

(2022. 02. 05.)
A Moonfall pedig deklaráltan a sikerfilmjeiből ismerős formulákból lett összetákolva, de a szórakoztató faktor már inkább a kínossá váló trashjellegéből fakad, mintsem a valóban hatásos jelenetekből. Enyhén spoileres kritika. Több

Értékelés: 4.5/10
(2022. 02. 04.)
Vicces, hogy 1996-ban a modellek és a CGI keverésével a rendező ennél meggyőzőbb képsorokat tudott megalkotni. A Moonfall egy méretes csalódás egy méretes filmekre specializálódott alkotótól. Több
Loki
A mandalóri