Filmek

Legjobb "világvége" filmek

Saját filmes lista készítése
#1

politikai | szatíra | vígjáték

Egy amerikai légitámaszpont őrült tábornoka bombázókat indít a Szovjetunió ellen, mert meggyőződése, hogy a kommunisták az USA elpusztítását tervezik. Miután az amerikai elnök... több»

Hát nem is tudom, érdekes volt a filmnek a címe és annak ellenére, hogy nem mai gondoltam belevágok. Sajnos nem jött be, nem fogott meg ez a dolog. Ráadásul én nevetni sem tudtam rajta.
#2

90 Csillagok között  (2014)

(272) (35)

dráma | kaland | sci-fi

Netflix

A Föld órája a végéhez közeledik, az emberiség lassan feléli minden tartalékát. A civilizációnak fel kell készülnie a pusztulásra. Azonban nem mindenki hajlandó belenyugodni a... több»

Zsenialis, korszakalkoto, tokeletes film. En 5x neztem meg moziban es kb 40x azota.. Nincsenek ra szavak. A zene, a csalad, a szeretet, a hit.. minden.
#3

akció | sci-fi

1997. augusztus 29-én a Skynet kirobbantotta a III. világháborút, amely 3 milliárd áldozatot követelt. A túlélőknek azonban a gépek ellen is meg kell küzdeniük. A Skynet egy új,... több»

Izlésem szerint a világ legjobb akciófilmje. Már több, mint 20 éve készült, de még mindig nem készült ennél jobb. Gondolkodtam, hogy miért...én ezt azzal magyarázom, hogy egyrészt a látványvilága mai szemmel is nagyon pöpec, de ami ennél fontosabb, hogy a forgatókönyve... több»
#4

86 A holnap határa  (2014)

(155) (15)

akció | sci-fi

Max

Az emberiséget soha nem látott veszély fenyegeti a távoli világűrből. Az elkeseredett és könyörtelen háborúban a tapasztalatlan Bill Cage-et (Tom Cruise) is utoléri a sors, és... több»

Az egyik legjobb időhurkos film, az Edge of Tomorrow (A holnap határa), Doug Liman rendezésében. A néző átélheti a sztorit, mely ugyan első pillantásra valóságtól kissé lerugaszkodott, ám a srcipt úgy tálalja, hogy mégis könnyedén elhisszük és beleéljük magunkat. Egy... több»
#5

85 Star Trek  (2009)

(50) (11)

akció | kaland | sci-fi

SkyShowtime

Az iowai farmerfiú, Kirk, és a félig ember, félig vulkáni Spock nem is különbözhetnének jobban. A feszültság csak egyre nő, amikor az egész Föderációt elpusztítani vágyó... több»

A Star Trek egy alacsony nézettségű tv-sorozatként kezdte 1966-ban, melyet 3 évad után el is kaszáltak. Akkor még senki sem gondolta, hogy a sorozat hamarosan elképesztő népszerűségre tesz szert, és egy legendás franchise alapköve lesz. Pedig így lett: a Star Trek mára már... több»
#6

85 Az ötödik elem  (1997)

(60) (35)

akció | kaland | sci-fi | szatíra

Ötezer évenként veszélybe kerül az Élet. Ekkor nyílik meg egy kapu az univerzum és a Gonosz között. A megmenekülés kulcsa a rejtélyes ötödik elem, ami a tűz, a víz, a levegő és... több»

Nem túlzottan bonyolult a történet, mégis jól van összerakva. Amolyan igazi felnőttmese a szó legnemesebb értelmében. Örök életű film. Szuper a látványvilága, tele van poénos, akciódús jelentekkel. A dívás rész hihetetlen sokat emelt a film hangulatán, nagyot dob rajta a... több»
#7

85 Holtak hajnala  (2004)

(36) (15)

horror

A Földön rejtélyes járvány pusztít, az éhező hullák pedig tovább tizedelik a megmaradt túlélőket, akik egy bevásálóközpontban barikádozzák el magukat. A tét nem csupán az... több»

A Holtak hajnala című film (Dawn of the Dead 2004) az 1978-ban George A. Romero által készített Holtak hajnala című filmnek a remake-je. A filmet rendező Zack Snydernek ez a film volt az igazi debütálása filmrendezőként, korábban csak reklámfilmeket készített. Az eredeti nagyon... több»
#8

akció | dráma | kaland | sci-fi | thriller

Piccard kapitánynak (Patrick Stewart) és az Enterprise legénységének sikerül megakadályoznia a borgok támadását, ám a gonosz borgok másképpen akarják megsemmisíteni az emberiséget:... több»

Nem rossz látni, hogy a Star Trekből valami értékelhető filmet is ki tudtak hozni, mert őszintén szólva szerintem sem az eredeti, sem az új sorozatnak nincs semmi értelme. De a film egy egészen élvezhető sci-fi volt. Persze gondolom ezeket is akkor élvezi legjobban az ember, ha nagy... több»
#9

84 A függetlenség napja  (1996)

(48) (22)

akció | kaland | katasztrófafilm | sci-fi

Disney+

Az emberek épp a Függetlenség napját ünnepelnék, amikor hatalmas túlerővel rendelkező idegenek jelennek meg az égen, és arra készülnek, hogy elpusztítsák a Földet. A túlélők egy... több»

Nagy kedvenc ez a film, mert ízig-vérig 90-es évek nosztalgiája 1996-ból, nagyon jó karakterekkel, remek dumákkal és színészekkel. Az idegen lények a bolygónkat akarják, így a Föld nagyvárosai fölé repülnek, és sorra elpusztítják azokat. Csakhogy itt van Steven Hiller... több»
#10

84 Akira  (1988)

(9) (17)

animáció | dráma | sci-fi | thriller

A harmadik világháború évtizedekkel ezelőtt befejeződött, Tokiót is sikerült újjáépíteni azóta. Neo Tokió utcáit 2019-re ellepi a bűnözés. Az egyik motoros banda, a Kapszulák... több»

Igazi steampunk anime még az őskorból. Mindent tud ez a film, amit a műfajtól el lehet várni. A karakterek természetesen idealizáltak, és igazán csak a főszereplőt tudjuk megismerni, de ez éppen elég. A sztori érdekes, tele van rejtéllyel és misztikummal. Aki szereti az animéket,... több»
#11

84 Haragban a világgal  (1955)

(3) (27)

dráma

Jim céltalanul õdöng, majd összeütközésbe kerül a szüleivel is, a törvénnyel is. Buzz, egy fiatalokból álló banda vezére, próbatételre hívja ki Jimmyt, s ez Buzz halálával... több»

Korántsem úgy gondoltam soha, mint az eredeti cím, hogy ok nélkül lázadó, viszont ez a film, ez az alakítás a lázadás, harag, kétségbeesés, magány, gyötrelem, tökéletes megtestesítése volt. A film letaglózó volt, sajnos nagyon rövid ideig élt mindhárom főszereplő a... több»
#12

akció | kaland | sci-fi

Disney+

A Bosszúállóknak és a Földnek egy minden korábbinál nagyobb fenyegetéssel kell szembenézniük, egy új veszedelemmel, mely a kozmikus árnyékból emelkedik ki, Thanosszal, akinek... több»

A pohár félig tele van, vagy félig üres, tartja a mondás. Hogy honnan nézzük, azt mindenkinek a saját vérmérséklete alapján kell eldöntenie. Tökéletesen igaz ez, az Infinity Warra is. Hosszú évek univerzumépítése ebben a filmben csúcsosodott ki, ami nyilvánvalóan hatalmas... több»
#13

82 Donnie Darko  (2001)

(47) (35)

dráma | sci-fi | thriller

TV-ben (Paramount Channel, csütörtök 01:33)

Donnie Darko (Jake Gyllenhaal) akár átlagos kamaszfiú is lehetne, azonban miután leáll a gyógyszereivel, üzeneteket kap az űrből. Egy hatalmas groteszk plüssnyúl kommunikál a sráccal,... több»

Semmihez sem tudom hasonlítani a filmet. Olyan zavaros az egész története és van benne valami megmagyarázhatatlan félelem, amit kivált az emberből.
#14

82 Transformers  (2007)

(67) (12)

akció | kaland | sci-fi

Az Autobotok és az Álcák között már évszázadok óta tart a háborúskodás, a harc tétje pedig az univerzum sorsa. Amikor a gépek a Földre érkeznek egy fiatal fiú, Sam Witwicky (Shia... több»

Ez az eredeti első része a Transformers szériának még nagyon ötletes és akciódús és nem csupa robbantás és pirotechnika az egész. Shia LaBeouf istenien elviszi a hátán a filmet és a gyönyörű Megan Fox a barátnőjeként csak hab a tortán a filmben.
#15

akció | kaland | sci-fi

Disney+

Thanos (Josh Brolin) betartotta az ígéretét, végrehajtotta a tervét és megsemmisítette az univerzum felét. A Bosszúállók tehetetlenek, a Földön eluralkodott a káosz. Amerika... több»

Nekem ez ugyanolyan gyenge volt, mint a sorozat bármelyik része. A film háromnegyede – ami nem kevés idő – felkészülés a végső harcra, aminek csúcspontja egy csettintés... azt se értem, minek kellett ezt 3 órásra nyújtani. Ja, de, tudom. A sok műdráma miatt. Ez az egész... több»
#16

81 Képlet  (2009)

(71) (7)

akció | dráma | katasztrófafilm | misztikus | sci-fi | thriller

Ötven évvel ezelőtt egy iskola avatóünnepségén a gyerekek lerajzolják a jövőt. Egy rajz azonban tartalmaz egy számsort, ami most John Koestler (Nicolas Cage) asztrofizikus kezébe... több»

Egy ideig úgy tűnik, hogy van értelme az egésznek, és a rengeteg jel, amit a főhős, John Koestler (Nicolas Cage) felfedez vezet valahová, és végül értelmet nyer a sok furcsaság. De aztán mégis az derül ki, hogy a film valójában egy erőltetett történet (némi hatásvadászattal)... több»
#17

horror

Barbarát egy éjszaka a temetőben megtámadja egy ismeretlen. Egy faházban húzza meg magát néhány más emberrel együtt, akikkel ugyanez történt. Nem sejtik, hogy nem egyszerű... több»

Úgy gondolom, George A. Romero nevét nem nagyon kell bemutatni a horror szerelmeseinek, hisz több mint 50 évvel ezelőtt Az élőhalottak éjszakájával nemcsak egy klasszikust köszönhetünk neki, de a zombis filmek alapjait is letette arra a képzeletbeli asztalra. Sőt mi több, Mr. Romero... több»
#18

80 Doktor Strange  (2016)

(58) (33)

akció | fantasy | kaland | sci-fi

Disney+

A világhírű idegsebész, Dr. Stephen Strange élete tragikus fordulatot vesz egy szörnyű autóbaleset következtében. Miután a kezeit attól kezdve használni képtelen orvosnak a... több»

A Marvel alapvetően materialista világától kissé elszakad az MCU egyik legkülönösebb hősének, Doctor Strange-nek a bemutatkozó filmje. Szokásos eredettörténetként indul, az egoitsa, egzakt gondolkodású Dr. Stephen Strange életvitelét és napi rutinját láthatjuk, melyet... több»
#19

80 Holnapután  (2004)

(78) (11)

akció | kaland | katasztrófafilm | sci-fi | thriller

Disney+

Habár Jack Hall klimatológus próbálja figyelmeztetni az embereket a közeledő katasztrófáról, senki sem hisz neki. Fia, Sam is kétkedve fogadja szavait. A veszély komolyságáról egy... több»

Érdekes és elgondolkodtató a film. Roland Emmerich munkássága érződik a filmen mindvégig, és egészen jól tér ki a természet sújtotta Föld globális helyzetének folyamatára. Ahogyan végigszánkázik minden évszakon Amerika északi részén, azt az egészet látványban nagyon jól... több»
#20

80 28 nappal később  (2002)

(39) (10)

dráma | horror | sci-fi | thriller

28 napi kóma után Jim (Cillian Murphy) egy üres kórházban ébred. A kongó folyosókról kiérve egy néptelen, kihalt városban találja magát. Az utcákon sehol senki. A rémült és... több»

A 28 nappal később Danny Boyle rendezésében a realisztikusabb zombis filmek közé tartozik. Középpontjában egy londoni átlagpolgár áll, Jim (Cillian Murphy), aki egy nap kórházi kezeléséből (és altatásából) arra ébred, hogy egész addig ismert világa megsemmisült. Mint... több»