
Érdekességek (11)
A Paramount Stúdió logóját nem mutatják a film elején, és nyitó stáblista sincs.
Michael Murphy szerint Saul Bass nagyon aggódott, hogy a brit Lynne Frederick képes lesz-e amerikai akcentussal játszani a szerepét.
A rovarokról készült felvételek Ken Middlehamnek köszönhetők.
A forgatókönyvet regényesített formában 1973 novemberében adták ki (ez Barry N. Malzberg munkája volt).
Az akkor 20 éves Lynne Frederick egy 16 éves lányt alakított. Ezért a forgatás során egy fájdalmas fűzőt kellett viselnie, hogy kisebbnek tűnjenek a mellei, ráadásul Saul Bass arra is megpróbálta őt rávenni, hogy az étkezését húslevesre és kávéra korlátozza.
Magyarországon csak hét évvel az elkészülte után került mozikba a film, 1980 szeptemberében.
A forgatásokat 1972. október 30-án kezdték meg Egyesült Államokbeli Arizonában, de Kenyában is forgattak jeleneteket a filmhez. A forgatás 1973 februárjáig tartott, azonban a kész filmet csak egy évvel később, 1974 szeptemberében kezdték bemutatni az amerikai mozikban.
Hasonló filmek
A filmbéli Kendra szerepére Linda Blairt szerette volna a rendező, de a stúdió elutasította, mert túl fiatalnak gondolták a színésznőt a szerepre.
A film befejezését nagymértékben megváltoztatták, viszont az előzetesben számos olyan jelenetet megtartottak, amelyet végül a stúdió kivágott a kész filmből.
Saul Bass (1920–1996) egy interjúban elmondta, hogy a stúdió jelentős változtatásokat eszközölt a filmen az ő megkérdezése nélkül.
Saul Bassnak (1920–1996) ez volt az egyetlen egész estés filmrendezése. Emellett csupán pár rövidfilmet rendezett.