Azt mondta

Samantha Morton
Dalya Knapp
Samantha Morton
Zoe Kazan

A New York Times riporterei, Megan Twohey és Jodi Kantor egy generáció egyik legfontosabb történetét tárják elénk - egy olyan történetet, amely segített elindítani a #MeToo mozgalmat, és megtörte a Hollywoodban a szexuális zaklatás témája körül évtizedekig tartó csendet.
A másik út… Több

Rendező: Maria Schrader
Premier (HU): 2022.11.17. | Telekom TVGO (2023.03.17.) | SkyShowtime (2023.07.17.)
Forgalmazó: UIP-Duna Film

2023.11.14 HungarianVoice

„Ha ez megtörténhet hollywoodi színésznőkkel, kivel történik még meg?” A „She Said” (2022) egy jelentős film, hihetetlen szereplőgárdával, Harvey Weinstein évtizedes (sokszor szexuális eredetű) visszaéléseit kidomborítva a fókuszában. Szomorú, hogy s... Több

2022.11.16 erahurka

Mondhatta volna jobban

Sajnos (?) a cikk születésének története korántsem olyan érdekes, mint a botrány vagy az azóta is tartó mozgalom, amiket kirobbantott. Próbálnak feszültséget csiholni ilyenekkel, hogy vegyétek úgy, hogy Harvey figyel titeket, meg hogy fú de kemény tárgyalófél lesz, ha szembekerültök vele, de aztán ebből semmit nem érzékelni a filmben. Ráadásul van egy időszak, amikor meglehetősen repetitívvé válik, mindig jön egy új sértett, akihez el kell menni, hogy aztán mondjon is valamit meg ne is, hogy a végére mindenféle nyilatkozatokból meg nyomokból összeálljon, mi zajlott Harvey Weinstein (nem csak szereposztó) díványán. Szóval lehetett volna egyszerűsíteni, összevonni karaktereket, de annyira nem vágom a részleteket, lehet ez már egy tömörített verzió. Nagyon tetszett viszont hogy bemutatták az oknyomozó újságírás mikéntjét és fontosságát, a megjelenés előtti egyeztetéseket stb. Meg amúgy is jó volt megismerni az egész sztorit, mert nem nagyon olvastam hosszabb dolgokat a témában. Szóval elég csalódott lennék, ha ez nyerné a legjobb film díjat a jövő évi Oscar átadón, de a téma predesztinálja a komoly esélyeket. Tisztes iparos munka pár kicsit túltolt érzelmi kitöréssel az Akadémia számára, de szólhatott volna nagyobbat.

2022.12.03 Lóri Ádámcsik

Azt mondta, hogy nem lett annyira jó, mint vártam

Nem kötött le, annak ellenére, hogy a téma érdekes és fontos. A Botrány valahogy sokkal jobban eltalált volt. Talán a szereplők jobbak voltak.

2022.11.18 Torres9

Hú, ez a film irtó erős mondanivalóval rendelkezik és azt nem is fogja vissza. Szerintem órákat lehet erről vitatkozni, és nagyon meghatározónak is gondolom. Nagyon örülök, hogy elékészült ez a film.

2022.11.17 Pető

Alighanem ez a legerősebb filmélményem az idei évben. Szerintem irtó jól el lett találva, hogyan is kell mindezt tálalni.

A film összbevétele 827 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 13 803 240 forintot termelt. A hazai mozik összesen 7 278 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet a The New York Times valódi irodaépületében forgatták, és egyben ez az első olyan film is, amelynél a szerkesztőség valódi irodatereit használták.Szerző: filmtro.hu

A forgatókönyvet az Oscar-díjas Rebecca Lenkiewitz (Ida) írta.Szerző: indingo

A filmet az Emmy-díjas Maria Schrader (A másik út) rendezte.Szerző: indingo

A film megörtént eseményeket dolgoz fel. Szerző: indingo

(2023. 06. 15.)
Női bátorságpróba
Nemes szándék, de kissé tankönyvízű kivitelezés. Az Azt mondta a #metoo-mozgalmat elindító Harvey Weinstein-ügyről szól, az oknyomozós-újságírós filmek sablonjaiból építkezve. Több

(2023. 05. 09.)
Az év egyik legnagyobb mozis fiaskója egy elég jó filmet takar. Több

(2023. 01. 01.)
A hallgatás vége
A #metoo mozgalmat is elindító, Harvey Weinstein sorozatos zaklatási ügyeit feltáró 2017-es New York Times cikk keletkezése – az oknyomozó újságírók szemszögéből. A történet ismertsége ellenére végig izgalmas, sokszor megrendítő, de a hatásvadászat határát soha át nem lépő krónika egy súlyos, nagy horderejű ügy felderítéséről, és a sajtó társadalmi... Több