Sztalker

Sztalker

Stalker

Létezik egy hely a Földön, melyet az idegenek hagytak maguk után, s mely tiltott zóna az emberek számára. Vannak azonban olyanok, akik kíváncsiak a misztikus helyre, és vezetőt felbérelve megkísérlik a bejutást. Azonban arra, amit ott találnak, nincs mindenki… Több

2024.05.05 Se3.14

Pocsék

Oké, elfogadom, lehet, hogy én vagyok ehhez túl buta, de számomra ez a film egy rettenet volt. Pláne közel három órában! Csak azért szenvedtem végig, mert meg akartam érteni, miért imádják az „értelmiségiek”. Hiba volt erre ennyi időt pazarolnom. Ez egy öncélú művészieskedő onanizálás. Nekem senki se magyarázza meg, hogy 10 percig kell azt néznem, ahogy a kamera a hajtányon utazós szereplők kopaszodó koponyáját mutatja hátulról! Vagy hogy az első kb. negyed óra semmi másról nem szól, minthogy hárman fekszenek egy ágyban, egyetlen szó nélkül, és a kamera csigatempóban végigpásztáz rajzunk először jobbról balra, majd vissza. (Egy „értő értelmiségei” magyarázza már ezt el nekem!) Vagy, hogy semmi magyarázatot nem kapunk arra, hogy a sztalker miért dobál mindenfelé gézre kötött anyacsavart. Az alap kisregényt (novellát) olvastam – attól sem voltam elájulva –, de ez csak egy olcsó filmes blöff.

Nehezen emészthető, nagy odafigyelést igénylő mozi, amit egy zseni, Andrei Tarkovsky rakott elénk. A film hol színes, hol fekete-fehér, vagyis inkább sötétbarna tónusú, ami külön érdekességet, szépséget ad a műnek. Korát megelőző, misztikus, sci-fi é... Több

2015.05.14 ANdraS

Talán nincs is jobb rendező Tarkovszkynál, ő és egy pár kiválasztott állnak a csúcson. Úgyhogy az értékelésem egyértelmű - ha bármilyen filmet néztek tőle, nem bánjátok meg. Ez az egyik legjobb sci-fi, amit valaha csináltak, gondolkozni lehet róla reggeltől estig.

2016.04.29 irongozu

Ez egy igazi filozofikus alkotás, ahol a jelenetek lassú kibontakozása csak növeli a feszültséget. Mindemellett magával ragadó az egyedi képi világa is. Lassú film, de mindenképpen minőségi.

2023.10.07 F79

Nem félsz önmagadtól? Akkor lehet, hogy nem ismered magad eléggé

Sose szerettem a lassú, elmélkedős, „köldöknézős” filmeket. Ahhoz, hogy az élet dolgain merengjek, sose volt szükségem képernyőre vagy vászonra. (Ehhez elég volt a középiskola négy éve egy csomó unalmas órával, amikor már a padtársammal amőbázni sem ... Teljes kritika

A film összbevétele 234 723 dollár volt (imdb.com).

A film főszereplője, Alekszandr Kajdanovszkij szinkronizálta Cserhalmi Györgyöt András Ferenc Dögkeselyű című filmjének orosz kiadásában.Szerző: Archívum

A 163 perces filmben összesen 142 vágás van. Ez azt jelenti, hogy átlagban 88 másodperc hosszú egy snitt. Szerző: Kralmos

A film hangmérnöke, Vladimir Sarun szerint a Zónában játszódó részek forgatási helyszínéül szolgáló Cseljabinszk város környéke erősen szennyező és veszélyes volt. Sarun szerint a film egyik színésze, Anatolij Szolonicin, a rendező felesége, Larisza és maga a direktor, Andrej Tarkovszkij is az ottani vegyszennyezés miatt vesztették életüket néhány évvel később rákban.Szerző: Kralmos

A jármű, amivel a 3 főszereplő eljut a Zóna bejáratáig, egy 1960-ban gyártott Land Rover Series 1.Szerző: Kralmos