Szárnyas fejvadász 2049

Blade Runner 2049

Az 1982-es Szárnyas fejvadász sztárja, Sean Young nem kapott szerepet a folytatásban. A színész nagyon megsértődött, és arra szólította fel az eredeti film rajongóit, hogy bojkottálják a folytatást, ha nem kap szerepet. Szerző: hp

Denis Villeneuve eredetileg ellenezte, hogy folytatás készüljön a Szárnyas fejvadászhoz, mivel úgy érezte, ez meggyalázhatja a kultikus filmet. Azonban miután elolvasta a forgatókönyvet, melyről ő és Harrison Ford is úgy nyilatkozott, hogy az egyik legjobb, amit valaha olvastak, elvállalta a rendezést. Szerző: hp

Jared Leto-t Jean-Marc Vallée mutatta be Denis Villeneuve rendezőnek, aki a Mielőtt meghaltam forgatásán dolgozott együtt a színésszel. Szerző: hp

A film női főszerepére Emily Blunt is esélyes volt, azonban mivel állapotos volt, nem tudta vállalni a felkérést. Szerző: hp

A film stábjában számos olyan színész is játszik (, Ana de Armas, Mackenzie Davis, Sylvia Hoeks, Carla Juri és David Dastmalchian), akik nem éltek a Szárnyas fejvadász bemutatásának idején. Szerző: hp

A film 10 évvel és egy nappal azt követően kerül a mozikba, hogy Los Angelesben bemutatták az eredeti Szárnyas fejvadász Final Cut-verzióját. Szerző: hp

A filmben egy Oscar-díjas (Jared Leto) és három Oscar-jelölt színész játszik (Ryan Gosling, Harrison Ford, ). Szerző: hp

A Szárnyas fejvadász folytatásának fejlesztése már 1999-ben megkezdődött. Stuart Hazeldine már meg is írta a forgatókönyvet, azonban a megfilmesítési jogok körüli problémák miatt a projekt fiókba került. Szerző: hp

Az 1982-es Szárnyas fejvadász folytatása.Szerző: hp

2016. augusztus 25-én egy építőmunkás meghalt, miközben a díszletek felállításán dolgozott. Szerző: hp

A filmet Budapesten forgatták 2016. júliusa és novembere között. Szerző: hp

A Szárnyas fejvadász 2049 a rendező, Denis Villeneuve és a zeneszerző Jóhann Jóhannsson negyedik közös filmje (Fogságban, Sicario - A bérgyilkos, Érkezés).Szerző: hp