Szőr Austin Powers: Őfelsége titkolt ügynöke

Szőr Austin Powers: Őfelsége titkolt ügynöke

Austin Powers: International Man of Mystery
XETH

Austin Powers az ügynökök netovábbja, a brit titkosszolgálat csodafegyvere, akiknek divatfotósnak kell álcáznia magát, hogy lerázza a nők hadát. Powers a legelvetemültebb gazemberekkel is bátran néz farkasszemet, és senki sem csúszhat ki a kezei… Több

Rendező: Jay Roach
Író: Mike Myers
Premier (HU): 1999.04.29.

2024.05.01 Krisz

Azért ehhez kell egy bizonyos fokú nyitottság. Nekem egy darabig megvolt, de annyira fárasztóvá válik egy idő után, hogy nem bírtam már.

2019.06.23 Norbert93

Ez nemhogy nem vicces, de egyenes irritáló. A paródia jellegge azt kell mondjam egészen jól adja magát, de mint vígjátékot nem tudom értékelni.

2016.12.04 HercegPeter

Nagyon jó paródiája a szupertitkos ügynökös filmeknek. Mike Myers-nek éppen annyi vicces szerepe volt mint amennyi idegesítő. Szerencsére ez a viccesek közé tartozik, bár engem mindig zavar, ha egy színész egy filmben több szerepet is játszik. A bugy... Több

2023.09.28 Jocpappa

10/6

Ez a film borzasztó rossz (nem jó értelemben), de néhány poén annyira vicces és kreatív, hogy ha csak eszembe jut, elröhögöm magam. Például Dr. Genya katonáinak halálhíre a családjuknak, barátaiknak annyira vicces, hogy nem tudom elmondani. Ezt a pár poént leszámítva viszont nagyon infantilis, fárasztó sztori. 1997-ben óriásit robbanhatott, mert még ma is különlegesnek mondható jelenetekkel, megoldásokkal van tele. Biztos, hogy lefőttek tőle az agyak.

2018.07.28 Norbi

Jó poénokkal dolgozott az egészséges film alatt számtalan vicces helyzet adódott, viszont a főszereplő személye olyannyira irritált hogy nehéz feladat volt végignéznem.

Mike Myers egyszer vezetés közben úton hazafelé ált elő egy új karakter, Austin Powers ötletével. A forgatókönyv első változatát mintegy három hét alatt írta meg.Szerző: ps

Myers-t elsősorban a James Bond filmek ihlették a forgatókönyv megírásakor, de kísérteties a hasonlóság a BBC egy régi sorozatával, az Adam Adamant Lives! című produkcióban, amelyben egy bűnüldöző 1902-ben jégbe fagy és csak 1966-ban olvad ki onnan.Szerző: ps

Myers a filmet édesapja emlékének szánta, aki nagy hatással volt a színész zenei és komédiát illető ízlésére. Myersa édesapja 1991-ben húnyt el, ő ismertette meg a kis Myers-szel a James Bondot, a Th Beatles-t, a The Goodies-t és még sok minden mást.Szerző: ps

Austin Powers szemüvegét Harry Palmer karakterének szerepe ihlette, aki az Az Ipcress ügyirat-ban látható és Michael Caine alakította.Szerző: ps

Értékelés: 7.5/10
(2016. 09. 11.)
Myers gyakorlatilag mindennel megpróbálkozott a maga James Bond-paródiájában, azonban az első Austin Powerst még így is egy színes, kreatív, ikonikus pillanatokkal teli és kellemes vígjátékként tarthatjuk számon. És bizony ez egy olyan eredmény, amelyet azóta nagyon kevés hasonló felállásból induló produkciónak sikerült elérnie. 7,5/10... Több
A dumagép
1993