Viszontlátásra, gyerekek!

Viszontlátásra, gyerekek!

Au revoir les enfants

A 12 éves Julien 1944-ben egy kolostori internátusban összebarátkozik egy zsidó fiúval, akit két társával együtt az iskolában rejtegetnek. A Gestapo azonban egy följelentés alapján elviszi a zsidó gyermekeket és a rájuk vigyázó szerzetest, s Auschwitzba deportálják őket. Malle megható s egyáltalán nem szentimentális filmet rendezett ebből a történetből, amelynek különös aktualitást adott, hogy épp a film befejezésével egyidejűleg kezdődött meg Klaus Barbie, a lyoni hóhér pere Franciaországban. A közvéleményben élénk visszhangot keltett a film, amelyben a tízéves amerikai távolléte után hazájába visszatérő Louis Malle gyermekkori emlékeket idézett föl. A rendező Louis Malle, méltán nyerte el forgatókönyvéért Európa legrangosabb díját, a Felix-díjat.

Rendező: Louis Malle
Író: Louis Malle
Forgatókönyvíró: Louis Malle
Ország: Franciaország, Olaszország
Premier: 1987.08.31.

2017.06.14 Berto49

Megrendítő film, pedig már nem igazán szeretem a kollégiumban játszódó filmeket, habár a franciák ebben a témában sok jó filmet csináltak (Truffaut: Négyszáz csapás, Cantet: Az osztály, Vigo: Nevelésből elégtelen, Barratier: Kóristák) A film egyedisé... Több

Sikeresen megjelent egy 2004-es filmgyűjteményben, az 1001 film, amit látnod kell mielőtt meghalsz-ba.Szerző: Norbi

Jean Bonnet, a zsidó kisfiú Raphael Fejtö, vagyis Fejtő Ferenc (1909-2008), történész, kritikus, író unokája.Szerző: Berto49