Az Éjjeli ügynök első évada óta nem láttam a Netflixen ennyire jó sorozatot. A rendező, Peter Berg, a forgatókönyvíró, Mark L. Smith, illetve az operatőr, Jacques Jouffret különleges epizódokat készítettek a XIX. század közepén még véres vadnyugatról. Ez volt az a terület, amelyen a keleti, civilizált és jól kiépített államokból át kellett haladni ahhoz, hogy valaki Kaliforniába jusson (mely 1850-ben jött létre amerikai államként).
A központi karakter, Sara Rowell (Betty Gilpin) egy csinos, magányos nő, aki kamaszkorú kisfiával igyekszik a vadnyugaton keresztül Kaliforniába. A gond az, hogy karavánján rajtaüt a mormon milícia, mely ekkoriban területeit védi mindenkitől a későbbi Utah államában. A mészárlásban rengetegen meghalnak, és Sara a fiával együtt szemtanú, akit el kell örökre hallgattatniuk.
Sara tehát menekülni kénytelen, de közben más bűnözők is megtámadják, sőt az indiánoktól is rettegnie kell. Egyetlen segítője a furcsa természetű és hallgatag Isaac (Taylor Kitsch), aki mellészegődik, hogy elkísérje a biztonságba. Hármójuk kis csapatáról szól a sorozat 6 epizódja (illetve egy néma indián kamaszlány is csapatuk tagja lesz).
A vadnyugat születése szakít a korábbi tendenciákkal, melyek romantizálják a vadnyugatot és pisztolyhősökkel jellemzik. Itt ez a terület ebben a korban valószerűen jelenik meg: véresen és kegyetlen világként, amilyen ténylegesen lehetett az 1800-as évek közepén. Lenyűgöző képi beállításokat láthatunk, több jelenetben is az indiánok között lehetünk, és izgalmas harcokat izgulhatunk végig. Színvonalas és formabontó film tehát, afféle „real-western”, mely műfajt éppen ezzel a minisorozattal teremtették meg a készítők. Élveztem minden percét és képkockáját. Gyenge idegzetűeknek azért nem ajánlanám.

91 A vadnyugat születése (2025)
A sorozat az amerikai Nyugat születésének zord és kalandos felfedezését, a szekták, a vallás és az új világ feletti uralomért küzdő férfiak és nők erőszakos... több»