Idén kilencvenharmadik alkalommal került megrendezésre az Oscar-gála, amely a korábbi évekhez viszonyítva egy kissé másképpen zajlott. Bár az eseménynek ezúttal is a Dolby Színház adott otthont, a koronavírus-járvány miatt a díjazottak a világ különböző pontjairól jelentkeztek be.
A korábbi elemzések alapján a legjobb film kategóriában A chicagói 7-ek tárgyalása, illetve A nomádok földje látszott a legesélyesebbnek, az aranyszobrocskát végül Chloé Zhao rendezése vihette haza, amellyel Zaho egyúttal filmtörténelmet írt, hiszen ő kapta idén a legjobb rendezőnek járó elismerést.
Ugyancsak rendkívül izgalmasnak bizonyult a legjobb női főszereplőknek járó elismerés jelöltjeinek listája, amelyek közül Frances McDormand emelkedhetett ki, a legjobb férfi főszereplőnek járó kategóriában pedig Anthony Hopkins nyerte az idei Oscart.
A jelöltek és a nyertesek teljes listáját lentebb találjátok.
Legjobb film
A nomádok földje GYŐZTES
Legjobb rendező
Thomas Vinterberg (Még egy kört mindenkinek)
Chloé Zhao (A nomádok földje) GYŐZTES
Emerald Fennell (Ígéretes fiatal nő)
Legjobb férfi főszereplő
Chadwick Boseman (Ma Rainey: A blues nagyasszonya)
Anthony Hopkins (The Father) GYŐZTES
Legjobb férfi mellékszereplő
Sacha Baron Cohen (A chicagói 7-ek tárgyalása)
Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah) GYŐZTES
Leslie Odom Jr. (One Night in Miami)
Lakeith Stanfield (Judas and the Black Messiah)
Legjobb női mellékszereplő
Maria Bakalova (Borat utólagos mozifilm)
Glenn Close (Vidéki ballada az amerikai álomról)
Yuh-Jung Youn (Minari) GYŐZTES
Legjobb női főszereplő
Viola Davis (Ma Rainey: A blues nagyasszonya)
Andra Day (The United States vs. Billie Holiday)
Vanessa Kirby (Pieces of a Woman)
Frances McDormand (A nomádok földje) GYŐZTES
Carey Mulligan (Ígéretes fiatal nő)
Legjobb idegennyelvű film
Még egy kört mindenkinek GYŐZTES
Better Days
Collective
Legjobb animációs film
Shaun, a bárány és a farmonkívüli
Lelki ismeretek GYŐZTES
Legjobb adaptált forgatókönyv
Sacha Baron Cohen és társszerzők (Borat utólagos mozifilm)
Florian Zeller és Christopher Hampton (The Father) GYŐZTES
Kemp Powers (One Night in Miami)
Ramin Bahrani (A fehér tigris)
Legjobb eredeti forgatókönyv
Will Berson, Shaka King, Keith Lucas és Kenny Lucas (Judas and the Black Messiah)
Emerald Fennell (Ígéretes fiatal nő) GYŐZTES
Derek Cianfrance, Abraham Marder és Darius Marder (A metál csendje)
Aaron Sorkin (A chicagói 7-ek tárgyalása)
Legjobb operatőr
Sean Bobbitt (Judas and the Black Messiah)
Erik Messerschmidt (Mank) GYŐZTES
Dariusz Wolski (A kapitány küldetése)
Joshua James Richards (A nomádok földje)
Phedon Papamichael (A chicagói 7-ek tárgyalása)
Legjobb vágás
A metál csendje GYŐZTES
Legjobb eredeti filmzene
Lelki ismeretek GYŐZTES
Legjobb eredeti betétdal
Fight For You (Judas and the Black Messiah) GYŐZTES
Hear My Voice (A chicagói 7-ek tárgyalása)
Husavik (Eurovíziós Dalfesztivál: A Fire Saga története)
lo Sì (Seen) (Előttem az élet)
Speak Now (One Night in Miami)
Legjobb vizuális effektus
Tenet GYŐZTES
Legjobb díszlet
Ma Rainey: A blues nagyasszonya
Mank GYŐZTES
Legjobb jelmez
Ma Rainey: A blues nagyasszonya GYŐZTES
Legjobb smink és haj
Vidéki ballada az amerikai álomról
Ma Rainey: A blues nagyasszonya GYŐZTES
Legjobb rövidfilm
Two Distant Strangers GYŐZTES
Legjobb animációs rövidfilm
Ha bármi történik, szeretlek GYŐZTES
Opera
Yes-People
Legjobb dokumentumfilm
Collective
Több mint tábor: A fogyatékosok forradalma
Tanítóm, a polip GYŐZTES
Time
Legjobb dokumentum-rövidfilm
Colette GYŐZTES