A Még egy kívánság címmel készülő romkom gyártására 1,19 milliárd forint, a Szabó Magda népszerű meseregényéből készülő mozifilm gyártására 990 millió forint támogatást szavazott meg a Nemzeti Filmintézet Filmszakmai Döntőbizottsága.
A Megafilm Service 2025 őszén kezdi el forgatni legújabb romantikus vígjátékát. A Még egy kívánság című történet 2026-ban kerül a mozikba. Helmeczy Dorottya producer a forgatókönyvírást Kovács M. Andrásra bízta, rendezőnek pedig Dobó Katát kérte fel. A színésznő-rendező vezetőrendezőként jegyzi a produkciót, és mivel az idei évben számos egyéb művészeti feladatot lát el, felkérte társrendezőnek a fiatal és tehetséges Szilágyi Fannit, akinek ő irányítja majd a munkáját.
„A jól megírt és kivitelezett vígjátékok mindig a legnagyobb kasszasikerek, mert az embereket sok-sok más gondolat foglalkoztatja, de mindannyian hajlamosak vagyunk elhinni, hogy az általunk vágyott csodás élettől csak épp egy kívánság, egy tulajdonság vagy egyetlen lehetőség választ el. Mi lenne, ha azt megkaphatnánk?” - mondta el Helmeczy Dorottya producer és hozzátette: „A Megafilm mindig arra törekszik, hogy filmjei elnyerjék a közönség tetszését, számomra a valódi siker a közönségsiker, így külön öröm, hogy egy szórakoztató műfajú filmbe vágunk bele. Az üzenet azonban nagyon komoly: Ne a világot hibáztasd, ha valami nem sikerül az életedben.”
„Szeretettel és a humor eszközein keresztül szeretnénk megmutatni egy fiatal lány felnövéstörténetét, amelynek része a társas kapcsolódás, a szülői minták feldolgozása, a felelősségvállalás” - árulta el Dobó Kata vezetőrendező.
Jelenleg már az előkészületi munkákon dolgozik az alkotócsapat, Dobó Kata vezetőrendező, Szilágyi Fanni társrendező, Kovács M. András forgatókönyvíró, Helmeczy Dorottya és Kálomista Gábor producerek vezetésével.
A Mythberg Films produkciójában a Cinemon Entertainment, a Storyteller Pictures, a Lakeside Animation és a Traumhaus Studios Germany együttműködésével készülő Tündér Lala (Fairyheart) egész estés animációs mozifilmet egy vizuálisan lenyűgöző, inspiráló, humoros, ugyanakkor néhol komolyabb tónusú „népmesének” szánják az alkotók gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt, amely arra bátorítja a fiatal és idősebb nézőket, hogy fogadják el tökéletlen énjüket is - hiszen mindannyian csak a természet gyönyörű részei vagyunk.
Szabó Magda legismertebb meseregénye minden korosztályt megszólítani képes, érzelmes és lírai mese. A feldolgozás Veres Attila adaptációjából készül Anita Doron rendezésében és forgatókönyvéből, melynek társírója Gigor Attila volt.