Bejelentették a 81. Golden Globe-díj jelöltjeit, ezzel kezdetét vette a díjátadó szezon.
Az élen a Warner Bros. Barbie és az HBO Utódlás című sorozata áll kilenc jelöléssel. Az Oppenheimer nyolc jelöléssel szorosan követi őket, míg a Megfojtott virágok és a Szegény párák egyenként hét jelölést gyűjtött be.
A legjobb film - dráma kategóriában az Oppenheimer, a a Megfojtott virágok a Cannes-i Arany Pálma-díjas Egy zuhanás anatómiája, a Maestro, valamint a Előző életek és Érdekvédelmi terület kaptak jelölést. A tévésorozatok mezőnyében az Utódlás és A mackó uralja a saját kategóriáját. Az olyan újoncok, mint a The Last of Us, a 1923, A diplomata és a Jury Duty szintén több kategóriában esélyesek.
A 2024-es Golden Globe-díjátadó ünnepségre 2024. január 7-én kerül sor a Beverly Hiltonban, melyet a CBS és a Paramount+ élőben közvetít majd.
A most már a Dick Clark Productions és az Eldridge tulajdonában lévő Glolden Gbloie idei változásai közé tartoznak az olyan új kategóriák, a legjobb kasszasiker és a legjobb stand-up komikus a televízióban.
Legjobb dráma
Megfojtott virágok
Maestro
Előző életek
Érdekvédelmi terület
Egy zuhanás anatómiája
Legjobb filmmusical vagy -vígjáték:
Barbie
Szegény párák
American Fiction
The Holdovers
May December
Air – Harc a legendáért
Legjobb rendező
Bradley Cooper — Maestro
Greta Gerwig — Barbie
Giorgos Lanthimos —Szegény párák
Christopher Nolan — Oppenheimer
Martin Scorsese — Megfojtott virágok
Celine Song — Előző életek
Legjobb filmforgatókönyv
Barbie — Greta Gerwig, Noah Baumbach
Szegény párák — Tony McNamara
Oppenheimer — Christopher Nolan
Megfojtott virágok — Eric Roth, Martin Scorsese
Előző életek — Celine Song
Egy zuhanás anatómiája — Justine Triet, Arthur Harari
Legjobb férfi főszereplő drámában
Bradley Cooper — Maestro
Cillian Murphy — Oppenheimer
Leonardo DiCaprio — Megfojtott virágok
Colman Domingo — Rustin
Andrew Scott — All Of Us Strangers
Barry Keoghan — Saltburn
Legjobb női főszereplő drámában
Lily Gladstone — Megfojtott virágok
Carey Mulligan – Maestro
Sandra Hüller – Egy zuhanás anatómiája
Annette Bening — Nyad
Greta Lee — Előző életek
Cailee Spaeny — Priscilla
Legjobb női főszereplő musicalben vagy vígjátékban
Fantasia Barrino – The Color Purple
Jennifer Lawrence – Barátnőt felveszünk
Natalie Portman – May December
Alma Pöysti – Hulló levelek
Margot Robbie – Barbie
Emma Stone – Szegény párák
Legjobb férfi főszereplő musicalben vagy vígjátékban
Nicolas Cage — Álmaid hőse
Timothée Chalamet — Wonka
Matt Damon — Air – Harc a legendáért
Paul Giamatti — The Holdovers
Joaquin Phoenix — Amitől félünk
Jeffrey Wright — American Fiction
Legjobb férfi mellékszereplő drámában, musicalben vagy vígjátékban
Willem Dafoe — Szegény párák
Robert De Niro — Megfojtott virágok
Robert Downey Jr. — Oppenheimer
Ryan Gosling — Barbie
Charles Melton — May December
Mark Ruffalo — Szegény párák
Legjobb női mellékszereplő drámában, musicalben vagy vígjátékban
Emily Blunt — Oppenheimer
Danielle Brooks — The Color Purple
Jodie Foster — Nyad
Julianne Moore — May December
Rosamund Pike — Saltburn
Da'Vine Joy Randolph — The Holdovers
Legjobb drámasorozat
1923 (Paramount+)
A korona (Netflix)
A diplomata (Netflix)
The Last of Us (HBO)
The Morning Show (Apple TV+)
Utódlás (HBO)
Legjobb zenés vagy vígjáték-sorozat
A mackó (FX)
Ted Lasso (Apple TV+)
Abbott Általános Iskola (ABC)
Jury Duty (Amazon Freevee)
Gyilkos a házban (Hulu)
Barry (HBO)
Legjobb férfi főszereplő drámasorozatban
Pedro Pascal — The Last of Us
Kieran Culkin — Utódlás
Jeremy Strong —Utódlás
Brian Cox —Utódlás
Gary Oldman — Utolsó befutók
Dominic West — A korona
Legjobb női főszereplő drámasorozatban
Helen Mirren — 1923
Bella Ramsey — The Last of Us
Keri Russell — A diplomata
Sarah Snook — Utódlás
Imelda Staunton — A korona
Emma Stone — The Curse
Legjobb női főszereplő zenés vagy vígjáték-sorozatban
Ayo Edebiri — A mackó
Natasha Lyonne — Poker Face
Quinta Brunson — Abbott Általános Iskola
Rachel Brosnahan — A káprázatos Mrs. Maisel
Selena Gomez — Gyilkos a házban
Elle Fanning – Nagy Katalin - A kezdetek
Legjobb férfi főszereplő zenés vagy vígjáték-sorozatban
Bill Hader — Barry
Steve Martin — Gyilkos a házban
Martin Short — Gyilkos a házban
Jason Segel — Direkt terápia
Jason Sudeikis — Ted Lasso
Jeremy Allen White — A mackó
Legjobb férfi mellékszereplő drámai, zenés vagy vígjáték-sorozatban
Billy Crudup — The Morning Show
Matthew Macfadyen — Utódlás
James Marsden — Jury Duty
Ebon Moss-Bachrach — A mackó
Alan Ruck — Utódlás
Alexander Skarsgård —Utódlás
Legjobb női mellékszereplő drámai, zenés vagy vígjáték-sorozatban
Elizabeth Debicki — A korona
Abby Elliott — A mackó
Christina Ricci — Túlélőjátszma
J. Smith-Cameron — Utódlás
Meryl Streep — Gyilkos a házban
Hannah Waddingham — Ted Lasso
Legjobb mini- vagy antológiasorozat vagy tévéfilm
Balhé
Minden kémia
Daisy Jones & The Six
A láthatatlan fény
Fellow Travelers
Fargo
Legjobb férfi főszereplő mini- vagy antológiasorozatban vagy tévéfilmben
Matt Bomer — Fellow Travelers
Sam Claflin — Daisy Jones & The Six
Jon Hamm — Fargo
Woody Harrelson — A Fehér ház vízszerelői
David Oyelowo — Lawmen: Bass Reeves
Steven Yeun — Balhé
Legjobb női főszereplő mini- vagy antológiasorozatban vagy tévéfilmben
Riley Keough — Daisy Jones & The Six
Brie Larson — Minden kémia
Elizabeth Olsen — Szerelem és halál
Juno Temple — Fargo
Rachel Weisz — Két test egy lélek
Ali Wong — Balhé
Legjobb eredeti filmzene
Ludwig Göransson — Oppenheimer
Jerskin Fendrix — Szegény párák
Robbie Robertson — Megfojtott virágok
Mica Levi — Érdekvédelmi terület
Daniel Pemberton — Pókember - A pókverzumon át
Joe Hisaishi — A fiú és a szürke gém
Legjobb nem angol nyelvű film
Egy zuhanás anatómiája (Neon) — Franciaország
Hulló levelek (Mubi) — Finnország
Io Capitano (01 Distribution) — Olaszország
Előző életek (A24) — Egyesült Államok
A hó társadalma (Netflix) — Spanyolország
Érdekvédelmi terület (A24) — Egyesült Királyság
Legjobb eredeti filmbetétdal
Barbie — “What Was I Made For?”
Barbie — “Dance the Night”
She Came to Me — “Addicted to Romance”
Super Mario Bros.: A film — “Peaches”
Barbie — “I’m Just Ken” by Mark Ronson, Andrew Wyatt
Rustin — “Road to Freedom” by Lenny Kravitz
Legjobb egész estés animációs film
A fiú és a szürke gém (GKids)
Elemi (Disney)
Pókember - A pókverzumon át (Sony Pictures)
Super Mario Bros.: A film (Universal Pictures)
Suzume (Toho Co.)
Kívánság (Disney)
Legjobb stand-up comedy előadás a televízióban
Ricky Gervais — Ricky Gervais: Armageddon
Trevor Noah — Trevor Noah: Where Was I
Chris Rock — Chris Rock: Szelektív felháborodás
Amy Schumer — Amy Schumer: Vészhelyzet esetén értesítendő
Sarah Silverman — Sarah Silverman: Valaki, akit szeretsz
Wanda Sykes — Wanda Sykes: I’m An Entertainer
Legjobb moziélmény és pénzügyi teljesítmény
Barbie
A galaxis őrzői: 3. rész
John Wick: 4. felvonás
Mission: Impossible - Leszámolás - Első Rész
Oppenheimer
Pókember - A pókverzumon át
Super Mario Bros.: A film
Taylor Swift - The Eras Tour