Herendi Gábor új romantikus vígjátéka, a Futni mentem, kirobbanó sikerrel indult a magyar mozikban.
Az új magyar film 63.933 nézőt vonzva az első hétvégén, ezzel az első helyen nyitva a toplistán. Ez a nézőszám az 1989 óta elért tizedik legjobb magyar filmes nyitás, és a negyedik Herendi Gábor-film a legsikeresebb indulások között. Herendi nem mellesleg az elmúlt két évtizedben bemutatott hét filmjével közel 2,5 millió nézőt vonzott, ezzel messze a legsikeresebb magyar rendezők között van, és a számok (közel 150 millió forintos első hétvégi bevétel!) alapján ezúttal sem vallott kudarcot.
A fim középpontjában egy anya áll, akit Udvaros Dorottya alakít, és aki elhatározza, hogy teljesíti néhai férje utolsó kívánságát, és lányaival - Lovas Rozi, Tenki Réka és Trill Beatrix - váltóban lefut egy maratont. Jelentős kihívást jelent, hogy egyikük sincs felkészülve sem fizikailag, sem mentálisan a feladatra.
A dobogó második fokák a Gladiátor II szerezte meg 81 millió forinttal, míg Dwayne Johnson és Chris Evans fantasy-akció-vígjátéka, A hullahó-akció a harmadik helyen végzett a maga 65 millió forintos bevételével.

79 Futni mentem (2024)
dráma | romantikus | vígjáték
Herendi legújabb romantikus vígjátékában egy anya útját követhetjük nyomon, akit Udvaros Dorottya alakít, és aki elindul, hogy teljesítse néhai férje utolsó kívánságát,... több»
Szereplők: Csuja Imre, Csányi Sándor, Udvaros Dorottya, Lovas Rozi, Ember Márk