Közösség

Vélemény:

 

82 Hideghegy

(2003)

Hideghegy

 
Dorkateo   2023.09.20 17:54
0

Úgy látszik, én leszek a rossz zsaru, nekem nem tetszett különösebben. Nagyívű történet a plátói szerelemről, mely kitart éveken és ezer mérföldön át, s melyet a polgárháború történelmi köntösébe csomagoltak. A történet alapjául szolgáló könyvet nem ismerem, de a film számomra kissé poros, a szerelmi szál pedig nyálas, ahogy már az amerikai hálivúdi stílusú romantikus balladák lenni szoktak. A színészek korrektül formálják szerepeiket, de ez számomra kevés a jó filmhez. Szerintem a rendezői koncepció nem volt túl eredeti, sablonos lett, ahogy történelmi filmekkel gyakran megesik. Mondjuk Nicole Kidman romantikus filmjeit általában ugyanezért nem kedvelem, sajnos most sem sikerült többet kihoznia a szerepéből, mint a bájos, törékeny szőkeség figuráját. Már majdnem kikapcsoltam, amikor megjelent Renée Zellweger! Az ő faragatlan, nagyszájú szolgálólány alakításának köszönhető, hogy mégis tovább néztem. Pedig a színésznő sem tartozik a kedvenceim közé, de itt fantasztikus volt, végre igazi karaktert, életet vitt a csöpögőssé alakuló képkockák közé.