Igen, ez a film nem azt a célt szolgálja, mint az 1994-es, Brandon Lee-féle klasszikus. Ott azért mást akart mutatni Alex Proyas, aki először nem is Lee-t akarta főszereplőnek, hanem River Phoenixet vagy Johnny Deppet. Rupert Sanders nem egy ilyen filmet vizionált.
A két forgatókönyvíróval, Zach Baylinnel és Will Schneiderrel egy romantikus, kissé dekadens, ám misztikus elemekkel tűzdelt, véres és néha brutális revenge filmet álmodtak meg. Nem minden elemében, de szerintem kisebb-nagyobb hibái ellenére egy nézhető filmet raktak le az "asztalra".
Eric (Bill Skarsgård), aki mentálisan egy padlón lévő drogos és alkoholista srác, az átnevelő intézetben megismeri a lázadó, önmagát kereső lányt, Shellyt (Fka Twigs), akivel hirtelen egymásba habarodnak és egymásra találnak. Egy hirtelen ötlettől fogva elszöknek, és elkezdik élvezni az életet.
Semmi és senki nem számít, de Eric nem ismeri Shelly "előéletét", így teljesen váratlanul éri, hogy a lányt keresik, sőt egy felvétel miatt az élete is veszélyben van. Sőt! Meg is ölik.
Így váltunk egy másik filmre, amit már a bosszú vezérel, hiszen Eric lekerül a Purgatóriumba, ahol magával Kronosszal (Sami Bouajila) találkozik, aki elmondja neki, hogy ő is meghalt, de ad neki egy esélyt; azáltal, ha megöli a lány és az ő gyilkosait, kapnak még egy esélyt a Földön.
De inkább magáról a filmről beszélnék még egy pár mondatot. Szép, és mégis "dark" képi világ, külön kiemelve a gazdagok és a csóró szerencsétlenek életkörülményeit, helyzetüket. A CGI nagyon el lett találva egyes részekben, és Bill Skarsgård nagyon jól hozza a karaktert.
Ami zavaró, hogy senkinek sincs úgymond kibontva a karaktere. Sem Ericé, sem Shellyé, sem a főgonoszokat alakító Marion (Laura Birn) karaktere, sem Vincent Roeg-é (Danny Huston), pedig azért jó lett volna az öregről valamit megtudni, ki is ő, és miért vannak ilyen képességei.
Szóval lehet szidni, szapulni a filmet, de alapjában véve igazán nagy gond nem volt vele. Sőt, meg merném kockáztatni, 1-2 éven belül lesz folytatás. Apropó, azért azt tegyük tisztába, hogy varjú, és nem holló az a bizonyos madár.
Örökké nem eshet. Egy kis nasi és egy finom frappuccino. Majd egy laza szieszta a kedvenc fotelemben. Az IMDb-n 22 ezer vélemény után 4,7/10-es, a TMDB-n 522 szavazat után 57%. Nálam pedig négy csillag és 73%. Ez a saját véleményem.

57 A holló (2024)
akció | fantasy | krimi | romantikus | thriller
Eric Dravent és Shelly Webstert lelki társakként elválaszthatatlan kötelék fűzi össze. Shelly múltjának kísértő árnyai azonban újra felbukkannak, ami tragikus véget ér a... több»
Szereplők: Bill Skarsgård, Danny Huston, Sami Bouajila, Fka Twigs, Laura Birn