Közösség

Vélemény:

 

60 A rajongó

(1996)

A rajongó

 
HE7EDIK   2018.11.02 18:53
1

Az egyik legjobb sportfilm, ami valaha készült. Párhuzamban mutatja egy kisember és egy világsztár életét, nehézségeit, motivációit, no meg az életminőségük közti különbséget. De Niro egyik legjobb alakítása, lesöpör mindenkit a vászonról, még Snipes-ot is. Hatalmas jelenet, mikor kérdezgeti Snipes karakterét, örül-e picit, hogy riválisa halott, közben pedig állandóan váltogatja arckifejezését, mosolygosról hirtelen komorrá változik, oda-vissza. Jól megmutatja, miért zseniális actor és van 2 Oscarja, én amúgy ezen szerepéért simán adtam volna neki legalább jelölést. Tony Scott egyedi stílusa átitatja a filmet, mint minden munkáját, nagyszerű zenék, pörgő események és a rá jellemző dinamika is megvan. Betekinthetünk a kulisszák mögé is, hogy bizony a sportban sincs könyörület, mit meg nem tesznek a menedzserek, hogy fejőstehenük a csúcson maradjon, még egy rákos kisgyerek halálából is képesek hasznot húzni....nagy mondat mikor De Niro mondja a telefonba: - Emlékszel arra a rákos kissrácra? Az élet elbánt vele. Én is így vagyok, velem is elbánt az élet. A különség csak annyi, hogy én látni fogom azt a hazafutást.