Közösség

Vélemény:

 

86 Így jártam anyátokkal

(2005)

Így jártam anyátokkal

 
ArpiHajdu és Réci   2016.10.21 21:05
2

Egy nagyon jó kis sorozat, amely (igen, tényleg igaz), hogy egy egész picit meglovagolja a Jóbarátok sikerét, hiszen sok hasonlóság fedezhető fel a két sorozat között. Mindkettő fiatalokról szól, akik egymáshoz közel laknak, akik minden idejüket együtt töltik, kedvenc törzshelyükön még saját ülőhelyük is van (ami természetesen mindig szabadon várja őket) és persze a kihagyhatatlan szál: egymásba szeretnek. Ám szerintem ez egyáltalán nem gond, egy jól bevált receptet nem kell azonnal kidobni, méghozzá pont azért, mert egyszer már bejött. Az Így jártam anyátokkal-ban a karakterek egyediek, az epizódok történései jól kivannak találva, a visszautalások koherensek és követhetőek, a színész casting jól sikerült. Ted Mosby az igazi szerethető hős, akinek már az első résztől kezdve drukkolunk, hogy megtalálja a nagy Ő-t, Lily és Marshall jó párost alkotnak együtt, Robin az igazi karrierista, férfias, vagány csaj és hát Barney, az Barney. Egyetlen probléma, amely sajnos a sorozat egész hangulatát aláássa, az az utolsó évad és a befejezés. Gyakorlatilag a befejezés fényében az összes addigi, egyébként jól sikerült évad értelmetlenné vált. Végre megtudjuk, hogyan járt Ted gyermekei anyjával, meg is szeretjük a karaktert, aztán volt-nincs. Nagyon nagy kár volt így elrontani egy szerethető sorozatot, nem volt méltó az előző évadok sikeréhez ez a szegényes megoldás (csupán ezért ér nálam csak 4 pontot és nem 5-öt).