Közösség

Vélemény:

 

63 Jurassic World: Világuralom

(2022)

Elpuskázott lehetőség a Jurassic filmek között

 
Jerico   2023.06.27 14:10
2

Nagy Jurassic-fannak tartom magam, az összes részt láttam többször is, a legelső, 1993-as Jurassic Park óta. A legújabb rész, a Világuralom azonban szerintem egy elpuskázott lehetőség. Helyet kapnak benne ugyan a régi és új részek sztárjai, mégsem képes a forgatókönyv egy épkézláb sztorit lerakni elénk. Valamiféle óriás szöcskék állnak a középpontban, nem is a dínók, és valahogy zagyvaságba fullad az egész. Nagyon nagy kár érte, mert amúgy a film fényképezése nagyon jó, és a szereplők is kitesznek magukért. Jó viszontlátni dr. Grant és dr. Ellie karakterét, akik még most is jó formában tolják végig a filmet. Ami pozitívum, az a látvány és a sok sztár együttes szerepeltetése. Akadnak kiemelkedően színvonalas jelenetek, de sajnos ezek együttesen sem mentik meg a filmet az alapjaiban zagyva történet kudarcától. Ez az oka szerintem annak is, hogy az IMDb-n közel kétszázezer szavazat után is csak 56%-on áll a film ,és sajnos nem is érdemel többet. Nálam is 55-60%-os produkció. Kihagyott és elpuskázott lehetőség csupán.