Közösség

Vélemény:

 

92 Szamszára

(2001)

Szamszára

 
Yosihiro   2019.10.13 11:44
0

A film címe talán nem tükrözi a film lényegét de aki igazából nem Budhista vagy nem hívö annak ez a film is kellett hogy tetszést arasson. Én igazából a szerelmet emelném ki amivel a film lényegében foglakozik és végén a bünbocsánat , lelkiismeret az amit a föhöst igazán bántja. A történet jó és a képi feldolgozás is remekül passzol a film mondanivalójához. bepillantást kaphatunk a Budhista élet szigorú szabályaiban és abba hogy a világi élet miként igazodik a Budhista valláshoz. A "világi" való élet bizony egészen más és nehezebb is mint a hit követése hiszen annyi apró dolog tudja az embert épp bosszantani mint gyönyörbe vinni. Az emberi tulajdonságok mint féltékenység és irigység is megmutatkozik a filmben. A szerelmi kapcsolatot jól mutatja be a film pazar erotikus jelenetekkel és az elcsábulás megcsalás "müvészetét" is. A filmben több filozofikus és Budha tani mondásokat is hallhatunk ami egyrészt elgondolkodtatóak másrészt jól mutatják az emberi mivoltunkat. Összességében a képi vágás és rendezés jó a szereplök ugyan nem tudnak a közepesnél fentebb emelkedni de a forgatókönyv és a képi látvány a filmet egy négy csillagos pozicióba emeli amit szerintem megérdemel. csak ajánlani tudom remek kikapcsolódás annak aki szereti a romantikus és a Budháról szóló filmeket. Üdv Yosi