Közösség

Vélemény:

 

78 Vezess helyettem

(2021)

8/10 erőfeszítést igényel, de megéri, különleges

 
Ahoj poplacsek   2024.01.20 00:31
0

Én meglehetősen Murakami b**i vagyok, nagyon ismerem a könyveinek a világát. Az író Férfiak nő nélkül című novelláskötete kilóg az író jellemzően igen sajátos és szürreális nagyregényeinek sorából, hasonlóképpen a másképp eltérő Miről beszélek, amikor futásról beszélek? című könyvéhez. A háromórás film a Férfiak nők nélkül kötet egy mindössze pár tíz oldalas novellájából fejlődött ki. Úgy vélem, hogy a rendezőnek nagyon magas színvonalon sikerült az ebben a könyvben ábrázolt világot és hangulatot megjeleníteni a rendkívül hosszú, de emlékezetes hatású alkotásban. Szóval a film folyása iszonyú lassú, de tele van mély tartalommal, és nem csak a dialógusokban, hanem a hosszú és lassú képekben és a hallgatásokban egyaránt. Mindezek ellenére akinek nincs nagyon kényelmes fotele vagy kanapéja, és nincs rengeteg türelme és figyelme, az ne próbálkozzon meg a megnézésével, mert nagy valószínűség szerint csalódni fog, és azoknak a táborát fogja gyarapítani, akik úgy írják le az élményüket, hogy bazi hosszú filmet láttak, amiben nem történt semmi. A Murakami és a japán kultúra iránt fogékony és érdeklődő nézők számára viszont feltétlenül ajánlott a megtekintése, de készüljetek rá seggileg, ezt kiülni nem semmi.