Közösség

Vélemény:

 

77 A sziget szellemei

(2022)

A barátság szellemei

 
erahurka   2023.02.08 09:18
2

Kiemelkedő moziélmény. A Babylon párja abban az értelemben, hogy azt folytonos pörgés és maximális hangerőn dübörgő jazz jellemezte, ezt pedig lassú jelenetek, párbeszédek, a békés szigetet pásztázó snittek. Ahogy a Babylont, úgy ezt is hiba nem vásznon nézni, abból is minél nagyobbon. Brendan Gleeson karaktere amúgy egy igazi féreg a filmben, ez a mindenkinél jobb vagyok arc, de közben csak minimálisan intelligensebb a többieknél a szigeten. Szóval abszolút Farrell karakterével tudtam együttérezni. Szóval boncolgatja ezt a barátság meg emberi kapcsolatok témát, de közben sokszor rohadt vicces. Nem annyira, hogy a hátsó sorokból valaki megállás nélkül, teli pofával röhögjön, de annál azért sokkal viccesebb, hogy a mellettem lévő pár folyamatosan motyogjon valamit a másiknak. Visszatérve a második mondatra, eredetileg ez és a Babylon is tavalyi, de ha nem tolták volna őket idénre, akkor a 2022-es top 5-ömön csak ez a két film lett volna, akkora minőségbeli különbség van ezek és a listámon szereplők közt.