Az Elfogy a levegő c. film jó is meg nem is, ahogy a nagyon eltérő vélemények is tükrözik.
Mint téma persze nagyszerű, fontos, és jellemző a mai időkre. Sajnos mindig is volt olyan apróság, ami nem tetszett valakinek, a hatalomnak. Amit tiltottak, vagy csak tűrtek.
Kiválóan ábrázolja a légkört, ami fagyott, félelemmel és korlátokkal teli. Jól bemutatja, hogyan lehet áthangolni közösségeket, embereket, megmásítani a véleményt.
Ugyanakkor filmként sajnos eléggé szegényes. Egyetértek abban is, hogy rövidebben jobb lett volna. Egyszerűen nincs elég eszköze a rendezőnek, hogy árnyaltabban mutassa be ezt az érzékeny témát, s emiatt tényleg elég lett volna egy tv-film 40-50 perces hossza is az ábrázoláshoz.
Az Elfogy a levegő c. film jó is meg nem is, ahogy a nagyon eltérő vélemények is tükrözik. Mint téma persze nagyszerű, fontos, és jellemző a mai időkre. Sajnos mindig is volt olyan apróság, ami nem tetszett valakinek, a hatalomnak. Amit tiltottak, vagy csak tűrtek. Kiválóan ábrázolja a légkört, ami fagyott, félelemmel és korlátokkal teli. Jól bemutatja, hogyan lehet áthangolni közösségeket, embereket, megmásítani a véleményt. Ugyanakkor filmként sajnos eléggé szegényes. Egyetértek abban is, hogy rövidebben jobb lett volna. Egyszerűen nincs elég eszköze a rendezőnek, hogy árnyaltabban mutassa be ezt az érzékeny témát, s emiatt tényleg elég lett volna egy tv-film 40-50 perces hossza is az ábrázoláshoz.