Közösség

Vélemény:

 

68 Semmelweis

Jól megcsinálták

 
Harper   2023.12.31 20:01
3

Szeretem a magyar filmeket, és ha csak tehetem, megnézem az új rendezéseket. Sajnos azonban az utóbbi időszak nem volt éppen sikerkorszak a magyar filmipar számára. De a Semmelweis jól sikerült szerintem. Koltai Lajos elképesztő rutinja és tehetsége nem is eredményezhetett gyenge végeredményt. Noha operatőrből lett direktor, hihetetlenül jó „szeme” van a dolgokhoz (szó szerint). Megteremtette az 1847-es Bécs atmoszféráját olyan finomságokkal is törődve, mint a szabadságharc előtti osztrák–magyar ellentét kialakulása például egy kórházban is. Az anyák megmentőjét alakító Vecsei H. Miklós mintha erre a szerepre született volna, annyira hiteles alakítást nyújt. Partnernője, Nagy Katica ugyancsak zseniális Emma szerepében. És nekem nagyon tetszett Gálffi László alakítása is, aki a Semmelweist elnyomni akaró, maradi igazgató szerepét kapta. Ami picit hiányzott nekem, az a több romantika, szenvedély és cselekmény, de így is megérdemli a film a négy csillagot. Biztos, hogy amint tudom, újranézem. Nálam 80%-os produkció.