Közösség

Vélemény:

 

32 Az elátkozott Queen Mary

(2023)

Zagyvaság

 
kabel   2024.05.01 00:45
0

A Haunting of Queen Mary sokat markol, de keveset fog. A film számos idősíkban, több eltérő perspektívából meséli keszekusza történetét, mely olyannyira rossz vágással van prezentálva, hogy sok jelenet közel értelmezhetetlen. A narratíva leginkább talán a Mementóra emlékeztet, folyamatosan ugrálunk ide-oda karakterek között, a film vagy háromszor újra kitalálja, mi a konfliktusa, és emellett hihetetlen unalmas. Tényleg meglepő, hogy lehet egy ilyen izgalmasnak hangzó, generációkon átívelő eredeti horror ötletet ilyen gyengén és altatóan bemutatni. A film egyszerűen képtelen épkézláb ok-okozatokat felállítani, egyszer egy 30-as évekbeli családot látunk, majd egy modern családot, mindketten elvesztik gyereküket, de aztán a film egy totál másik sztoriba kezd bele, és a gyerekek csak fél óra múlva bukkannak fel. A tempó és a vágás tényleg katasztrófálisan rossz, sokszor fontos jelenetek át vannak ugorva, vagy karakterek teleportálnak jeleneten belül, mert a vágó nem tudta ügyesen megoldani. Fogalmam sincs, miről szól a sztori, pedig éreztem, hogy nagyon szólna valamiről. Még a horror elem is egész jó, de egyszerűen nem tudtam figyelni, mert a film mintha saját maga akadályozta volna történetének elmesélését. A lezárás előtt is expozíció csokor fogadott, egy újabb, eddig fel nem tárt konfliktusról, így itt már elengedtem a filmet.