Közösség

Vélemény:

 

82 Az első nyári havazás

(2023)

7/10 Caro csodálatos élete - Az Osztrák Kiadás

 
Ahoj poplacsek   2024.05.08 22:56
0

Na nézd már, osztrák film, nem is tudom, láttam-e valaha osztrák filmet, olyan, mint az osztrák gasztronómia, biztos létezik, csak nem nagyon találkozik vele az ember. Na de nem akarok genyózni, meg különben is, a bécsi szelet jó. Ja, hogy az olasz. Mindegy. És egyébként ez a film is jó, üdítő a stílusa, egész remekül össze van rakva. Bár bevallom, menet közben végig azon gondolkodtam, hogy Chris Raiber kinek a munkájából inspirálódott jobban: Wes Anderson vagy Jean-Pierre Jeunet (Amélie csodálatos élete) hatott-e rá erősebben, de végül abban maradtam magammal, hogy mindkét másik filmesnek nagy tisztelője lehet. Mégsem sima koppintás ez, hanem saját új minőség jött létre. Egy bécsi metróban játszódó szerelmi történetet látunk, ahová a főszereplőnk, Alexander gyerekkorát és felnövését érintve jutunk el. Nehezen tudnék további részleteket leírni spoilerezés nélkül, úgyhogy nem is kísérlem meg, ennyi leírás legyen elég. Maga a történet kellemes, de a végkifejlete nem átütő, így nálam négy csillagra jogosult.