Közösség

Vélemény:

 

83 Az éhezők viadala: Futótűz

(2013)

Az éhezők viadala: Futótűz

 
citizenfour99   2016.03.06 05:31
0

Számomra a filmnek a társadalomkritikai vetülete tetszett a legjobban, az egész sorozat tulajdonképpen ezért fogott meg. Nagyon erőssen benne van a filmben véleményem szerint a média általi manipulálás problémája, az éhező nép abszolút ignorálása, semmibe vevése. Az a jelenet mikor a partyn vannak Katnissék, és már nem is bírnának enni, ekkor javasolnak nekik hánytató szörpöt..(fuj!) , na szóval szerintem ez a jelenet is nagyon jól tüközi, hogy a fontosabb pozícióban lévő hatalommal rendelkező személyeket etikai szinten SEM hatja meg, hogy a nép éhezik, ők még hánytató szirupot is isznak, hogy tovább legyen tömve a bendő. Akkor az a jelenet mikor már a viadalon vannak, fentről Plutarch csapata irányítja a viadalt, kedvük szerint, ami persze jogos, hisz így lett megírva, tehát nem a rendező érdeme, DE, itt is nagyszerű metafora átültetve a társadalomba, hogy tulajdonképpen a hatalommal rendelkező embereknek megvan minden eszköze, ahhoz, hogy saját akarata szerint irányítsa az embereket. Biztosan lehetne még sorolni a társadalomkritikai mondanivalójáról a filmnek, viszont engem ez a része fogott meg a filmnek. A színészi alakítások a helyükön voltak, pár kivételével, összeségében tetszett a film, számomra nem újramegnézős viszont nyugodt lelkiismerettel tudom ajánlani bárkinek.