Verseny a győzelemért

Verseny a győzelemért

Race for Glory: Audi vs Lancia

Akciódús sportdráma, amelyet igaz események ihlettek. Egy igazi Dávid és Góliát-történetben, amely az Audi és a Lancia, vagyis a Németország és Olaszország közötti intenzív rivalizálást mutatja be az 1983-as rali-világbajnokságon. A Lancia minden esély ellenére a merész innováció és a rendkívüli… Több

Rendező: Stefano Mordini
Ország: Egyesült Királyság, Franciaország, Írország, Olaszország
Premier (HU): 2024.04.11.
Forgalmazó: Vertigo

KULCSSZAVAK

2024.04.12 tomvétsz

Senki ne tévesszen meg, közel sem annyira izgalmas film ez, mint amit próbál elhitetni magáról. Az ilyen sportrdámákból számos jobb is született már. Ezt valahogy egyszerűen feleslegesnek éreztem.

2024.04.11 petyipetyi

Daniel Brühl kétségtelenül remek színész, a kisujjából kirázza az ilyen alakításokat, de sajnos még az ő teljesítméyne sem tudta megtartani ezt a filmet.

A film 7 889 095 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 7 605 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A monte-carlói rali utáni ünnepségen a valódi Cesare Fiorio látható egy asztalnál ülve, ahol bólogat és mosolyog az őt alakító színészre.Szerző: csd

Gianni Agnellit, a Fiat vezetőjét a film eseményeinek idején a valós unokája, Lapo Elkann alakítja.Szerző: csd

Daniel Brühl, aki Ronal Gumpertet alakítja ebben a filmben, korábban Niki Laudát játszotta a Hajsza a győzelemért (2013) című életrajzi filmben.Szerző: csd