A diktátor

A diktátor

The Dictator

Adott egy mérhetetlenül egoista diktátor, Aladeen, aki minden további nélkül heccből végezteti ki embereit, és akinek egy éjszakára Megan Fox sem elég drága. Addig nincs is baj, amíg fény nem derül országa titkos atomprogramjára, hiszen ennek apropóján az ENSZ New Yorkba invitálja az… Több

Premier (HU): 2012.05.17. | HBO Max (2022.06.05.) | SkyShowtime (2023.02.14.) | Netflix (2023.10.15.)

2024.04.23 Tomipapi

Szenzációs a film! A hozzászólásoknál észrevettem, hogy sokan átsiklottak Aladeen végső nagy beszédén, ami az aláíráskor történt. Szépen vázolja, hogy mi is a nagy hasonlóság a diktatúra és a demokrácia között. Mind a kettő ugyanaz, csak az egyiknél ... Több

2018.12.17 harnas1207

a nap véleménye

Éljen Wadiya!

Sacha Baron Cohen neve mindenki számára ismerősen cseng. Filmjei stílusa finom szólva is polgárpukkasztóak, van aki imádja és van aki utálja őket. Bevallom őszintén én nem tartozom egyik csoportba sem. Az Ali G Indahouse óta ez a harmadik egész estés... Teljes kritika

2018.02.02 Artemisia

Egy újabb elmebeteg Sacha Baron Cohen film. Mint tőle megszokhattuk abszurd,bugyuta a történet és tele van hol botrányos, hol visszataszító poénokkal, amiken valamiért mégis mindig nevetünk.Ez a film megmaradt átlagos szinten, minden momentumát láttuk már az eddigi Sacha Baron Cohen filmekben,nem hozott semmi újat.

Hát,megint egy nulla film,ami kiverte nálam a biztosítékot.Alpári szövegek,semmitmondó színészek,és ötlettelen,lapos sztori.Elpukkant egy pár silány poénbomba,és nagyjából ennyi.

2017.07.26 Deku

Totális elmebetegség ez a film de persze jó értelemben. Sacha tuti nem százas ember de ez pont kellett ide. Nem érzem, hogy laposodna a történet. Isteniek a párbeszédek és szerintem bármikor letudnék ülni elé hogy végig nézzem.

Ez az alkotás valójában Chaplin 1940-es The Great Dictator című filmjének remake-je.Szerző: moviewer

Sacha Baron Cohen eredetileg az ENSZ főhadiszállásán szeretett volna forgatni, melyre azonban nem kapott engedélyt.Szerző: hp

Aladeen szinte végig kinyújtott mutatóujjal beszél, akárcsak a kubai diktátor, Fidel Castro, aki inspirációul szolgált Sacha Baron Cohennek. Szerző: hp

Sacha Baron Cohen a diktátor teljes öltözékében vett részt a 84. Oscar-díjátadón, melyre "szűz testőrei" is elkísérték.Szerző: hp

Aladeen és Nadal a helikopteres jelenetben nem arabul, hanem héberül beszélgetnek.Szerző: hp