The Hobbit: An Unexpected Journey

Hugo Weaving
Martin Freeman

Több évtizeddel A Gyűrűk Ura történései előtt a nyugalmas életet élő Zsákos Bilbót (Martin Freeman) egy izgalmakkal teli kalandra hívja szürke Gandalf (Ian McKellen). A cél, hogy visszaszerezzék az elveszett Törp királyságot, tizenhárom törp és azok legendás vezetője, Tölgypajzsos Torin (Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Új-Zéland
Premier (HU): 2012.12.13. | HBO Max (2023.07.01.)

2024.04.28 drg0602

Zseniális alkotás. Minden perce lenyűgözött! Imádom az ehhez hasonló filmeket! Lenyűgöző látványvilága, tökéletes története nem mindennapos. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Régi alkotás, de kategóriába az egyik legjobb. Mindenképpen érdemes megnézni akár többször is! Értékelés: 10/10.

2018.01.14 Artemisia

A Gyűrűk ura mellett a legnagyszerűbb epikus fantasy. Briliáns meseszövés, elképesztő kalandok, élethű, ikonikus karakterek, tapintható atmoszféra,magas tétek, mindez hamisítatlan Tolkien stílusban. A gyűrűk urában annyi lehetőség és mondanivaló van,... Több

2021.08.04 Laca//Ho/rr/oR//

Egy nagyszerű utazás kezdete

Nem lehetett kis kihívás Peter Jackson rendezőnek a nagy sikerű és jó sok díjat bezsebelő A Gyűrűk Ura trilógia után. Ekkora epikus fantasyt vászonra vinni - kicsit sem egyszerű megszervezni és megrendezni. De úgy gondolom, A hobbit trilógiát is sike... Teljes kritika

2016.06.26 Thibo84

Peter Jackson ismét gyönyörű tájakra kalauzol el bennünket, kápráztat el látványos, néhol vicces csatákkal. De véleményem szerint, nem kellett volna ebből is trilógiát csinálni. Max két rész. A törpe és tünde közötti szerelmi szál meg már túl giccsessé tette a filmet.

2019.04.06 Puncs

Olvastam könyvben is, és a film sokkal jobb, mint a könyv, ami elismerést érdemel. Végig hű maradt hozzá, ugyanakkor sikerült egy kicsit felturbózni is. Elég hosszú, de egy percig sem unalmas. Nekem nagyon tetszett.

A film összbevétele 1 021 103 568 dollár volt (imdb.com).

Richard Armitage 190 cm magas és egy törpöt játszik, pedig az arcvonásai és a magassága alapján akár tünde hadvezér, vagy maga Thanduril király is lehetett volna.Szerző: hemish

A 13 törpnek 800 fegyvert készítettek. A kardok élét kovácsok alkották, a markolatok pedig 3D nyomtatással készültek.Szerző: Artemisia

Míg A gyűrűk urához 500 tervrajzot készítettek, A hobbithoz 8000 digitális rajz készült.Szerző: Artemisia

Mintegy 800 zselatinból készült tündefület gyártottak a filmhez.Szerző: Artemisia