A szerv

A szerv

Observe and Report

A Forest Ridge-i bevásárlóközpont biztonsági szolgálatának vezetője, Ronnie Barnhardt vasszigorral végzi munkáját. Miközben az áruházi tolvajokat hajkurássza, megregulázza a gördeszkásokat és móresre tanítja az engedetlen vásárlókat, arról álmodozik, hogy egy napon a zseblámpáját felcserélheti a rendőrjelvényre. Úgy tűnik, ez a nap elérkezett, amikor egy szatír bukkan fel a terepen. Ronnie azt gondolja, hogy a mutogatós férfi elfogásával megválthatja belépőjegyét a rendőrakadémiára, és elnyerheti álmai asszonyának, a kozmetikai pultnál dolgozó Brandinek a szívét.

Rendező: Jody Hill
Író: Jody Hill
Premier (HU): 2009.11.24.

2023.08.03 Jocpappa

Érthetetlen módon az egyik kedvencem

Film, amit 1-2 évente újranézek. Az egyik kedvencem. (Egy régi interjú szerint Tarantino 8 kedvence között is szerepel!) A káromkodós, altesti, morbid humora és agressziója mögött egy végtelenül szomorú, aztán felemelő, motiváló film. A végkifejlete pedig szerintem gyönyörű, még ha nem is elfogadható módon jut el odáig a főszereplő. A maga elcseszett módján bemutatja, milyen mániákus depresszióval, önbizalomhiánnyal, sz*r családi háttérrel, kiközösítettként felnőni a saját kicsi, alig számító vagy észrevehető célodhoz. Nem pozitív hős a főszereplő, de átérezhető, ahogy a legjobb tudása szerint igyekezik. Közben nagyon jól kritizál/parodizál rengeteg helyzetet és személyiségtípust. Lehet, hogy csak én látok bele túl sokat, de én kurvára imádom. Tuti, hogy fura, de sokat látott pali a rendezője. (Kizárólag szinkronnal.)

2017.10.26 indingo

Átlagos amerikai vígjáték, amiből évente készül legalább egy tucat. Meglepő, hogy Seth Rogennek értelmes frizurája van. Helyenként poénos, de összességében egy tucat film.

2022.03.05 Péter Fazekas

Nem igazán jó film.

2015.06.09 Skarsh

A szerv egy viszonylag szórakoztató, szerethető Seth Rogen film. Aki szereti a stílusát, annak ez a film is tetszeni fog. Sajnos A pláza ásza nagyon hasonlít erre a filmre. De ha megpróbálunk elvonatkoztatni akkor egy szórakoztató másfél órát kapunk.