Egy fiatal német katona az első világháború nyugati frontján borzasztó események tanúja és elszenvedője lesz, melyek során kénytelen megtapasztalni a velőig hatoló szorongás érzését is.

FILMINFÓ
Író: Erich Maria Remarque
Feldolgozások
KULCSSZAVAK










83 Nyugaton a helyzet változatlan (2022)

83 Nyugaton a helyzet változatlan (2022)

83 Nyugaton a helyzet változatlan (2022)
A kép forrása: Netflix

83 Nyugaton a helyzet változatlan (2022)



83 Nyugaton a helyzet változatlan (2022)
A kép forrása: Netflix
A legújabb feldolgozás eltér az 1979-es változattól, de csak annyi bajom van vele, hogy a célközönség nem látja. Nehéz eldönteni, hogy a régi vagy ez a jobb.
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Háromszor is feldolgozták Remarque híres első világháborús regényét, de a harmadik, 2022-es változat lett a legjobb, amit a 4 megérdemelten odaítélt Oscar is jelez. Remarque ténylegesen is harcolt 1917 és 1918 között a nyugati fronton, majd a két vil... Teljes kritika
Ha az elmúlt hat évet nézem, akkor három háborús filmet találtam figyelemre méltónak: Christopher Nolantől a Dunkirket (2017), aztán Sam Mendestől az 1917-et (2019) és végül Edward Bergertől a Nyugaton a helyzet változatlant (2022). Ebből a háromból pedig toronymagasan a német film a legjobb, mely már a harmadik filmes feldolgozása Erich Maria Remarque 1928-as regényének. Remarque alig 18 évesen szolgált német katonaként az első világháborúban a nyugati fronton, és írta meg élményeit, melyből a világhírű regény született. Berger filmje tökéletesen visszaadja a regény hangulatát egészen elképesztő képi világgal. Lelkes és fiatal kiskatonák szemével látjuk a frontot, majd tanúi leszünk annak is, ahogyan lassan, fokozatosan felőrli lelküket a monotonitás, a sok sár, a rengeteg halál, a folyamatos szürkeség és háborús szenvedés. Szinte mi magunk is ott lapulunk velük a lövészárkokban. Aki ezt a filmet megnézi, az tökéletesen átélheti az első világháború végtelenül lehangoló és borzalmakkal teli front világát. A főszereplők közül Felix Kammerer és Albrecht Schuch alakítása a legátütőbb, de nagyon szimpatikus Daniel Brühl játéka is a német elnök, Matthias Erzberger bőrében. Értékelésem a filmre erős 90-95%. Nagyon odatették.
Az első percektől egy film zenéje megalapozza a film hangulatát. Itt csend volta film elején, túl nagy csend! Viszont az aláfestő zene először valahogy nem illett a cselekményhez, de aztán egyensúlyba került a képi világgal, elnyerte végső formáját, ... Teljes kritika
A Nyugaton a helyzet változatlan alaptörténete, vagyis Erich Maria Remarque regénye eddig háromszor lett megfilmesítve: legelőször 1930-ban az amerikai Lewis Milestone rendezésében, aztán 1979-ben Delbert Mann által elkészítve, és végül 2022-ben, Edward Berger direktori közreműködésével.
A film alapját képező Erich Maria Remarque könyv -melynek eredeti német címe: Im Westen nichts Neues - máig a világirodalom legtöbb nyelvre lefordított háborús regénye.