Amerikai pszichó

American Psycho

2020.02.15 drg0602

Nagyon jó sikerült film Bale jót szerepel, érdemes megnézni.

2024.03.21 Majorkas

Akár alapmű is (lehetne)

Nagy húzónevekkel és remek alakítások által nyerhetünk betekintést egy nagyon szűk világba vagy az elit legmélyebb bugyraiba, egyetlen egy karakter szemszögéből. A befejezésért kár, számomra összecsapott lett.

2019.03.15 Timcsi

A története nekem nem annyira kerek és vérfagyasztó. Christian Bale sem tudta megmenteni.

2021.02.09 uniterra

Ha egy filmben az első 10 percben nem történik semmi, azzal baj van. Itt 22 percig kellett várni. Szinte a végéig unalmas, lassú a szerkezet, nem egy szerencsés forgatókönyv, ezen még a színészi játék sem sokat segít. Engem nem tudott lekötni, tekertem is előre egy idő után.

2018.03.21 hackerjulcsi

Ez egy nagyon beteg és társadalomkritikus film. Érdekfeszítő történet, hatásos és nem hatásvadász kivitelezés, hiteles színészi játék és ötletes kameratechnikák. 5*

2017.10.31 Zsceeeka

Hú, ez az egyik kedvenc filmem, és korábban olvastam is az alapjául szolgáló könyvet, ahhoz képest a film mondjuk light-os verzió, de azért így is egészen beteg. bale jól játszik, kitűnő társadalomkritika.

2020.10.16 moviemafia

Ahogy azt már korábban is írták páran, ez a film valóban nem egy tömegigényt kielégítő alkotás. A könyvet róla nem olvastam, viszont úgy gondolom, hogy a filmes adatpáció is kellően "hátborzongató" és mélyen értelmezhető. Christian Bale zseniális szereplése csak hab a tortán.

2023.11.04 Speedy94

Egy nagyon jó szatirikus horrorfilm

Christian Bale nagyon jól alakítja a főszereplőt. Patrick Bateman egy karizmatikus és tehetős fiatalember, akiről senki nem mondaná meg, hogy egy pszichopata őrült. Ahogy halad a film, úgy csapja a brutalitás arcon a nézőt. Kellőképpen beteg és brutális film, amit akár egyfajta szatíraként is lehet értelmezni. Nem vagyok horror rajongó, de ez a film kellemes csalódás.

2023.08.27 Ergit

Különös hangulatú film...

2023.12.13 Victorine

Egy újabb „klasszikus”, amihez elég későn értem el, valahogy mindig átugrottam ez idáig. Ennek ellenére nagy elvárásokkal kezdtem bele a filmbe, hazudnék, ha azt mondanám, nem kötött le, de az utolsó 10 percben meglepődtem, hogy lassan vége, és konkr... Több

2024.02.22 Schumy1

Bale remekel ebben a kissé beteg világú filmben, na de hát ettől még jó lett. Jó forgatókönyv, színészi játék.

2015.11.11 [email protected]

Hátborzongató és izgalmas film, hozza azt amit vártam. Profi a rendezés. Végig érdekfeszítő es figyelem felkeltő történet. A kategória kedvelőinek nem lesz csalódás.

2015.10.25 Sodanth

I have to return some videotapes... Bret Easton Ellis könyve nem épp a könnyen filmre vihetők egyike, de Mary Harron kiváló munkát végzett. Na nem kis segítségére volt a főszerepben a zseniális Christian Bale, végig uralja a vásznat. A film azért szé... Több

2019.01.16 kristoftoth21

nem nagy szám

A film érdekes kérdéseket vet fel, azonban eléggé zavaros, nekem jött át annyira. Végülis a nézőre van bízva, hogy eldöntse, hogy amit látott az most vajon valóság e vagy sem. Egyszeri megnézésre viszont elment. 6/10.