Szörnyetegek

Szörnyetegek

As bestas

Egy francia házaspár egy kis észak-spanyolországi faluban telepszik le, ahol csak régi telepesek élnek. Itt, a természettel szoros kapcsolatban Antoine (Denis Ménochet) és Olga (Marina Foïs) zöldségeket termesztenek, amelyeket a közeli piacon árulnak, és amiből kényelmesen megélnek.
A faluban való… Több

Forgatókönyvíró: Isabel Peña, Rodrigo Sorogoyen
Ország: Franciaország, Spanyolország
Premier (HU): 2023.03.30. | Cinego (2023.08.03.) | HBO Max (2024.02.02.)
Forgalmazó: Magyarhangya

2024.03.22 SzimikeésBéci

Kissé túlnyújtott filmet láttunk, ami vegyes érzelmeket váltott ki belőlünk. Egy átlagos történet közepes színészi játékkal megtűzdelve. Egy unalmasabb napon meg lehet nézni.

2023.10.18 Juki-onna

a nap véleménye

Ennek a filmnek a megnézéséhez nincs jó napszak, de közvetlenül lefekvés előtt nem ajánlom.

Képesek vagyunk megölni valakit, hogy utána éveken át rohadjunk a börtönben? Van, aki ezt az utat választja. Ebben a filmben képet kapunk arról, hogy milyen az emberiség és hogy mikre vagyunk képesek, ha az akaratunkkal szembemegy valaki. Ez a történ... Teljes kritika

2023.12.04 Jocpappa

10/5

Tudom, bunkó vagyok meg Transformersen nevelkedett, de: ember legyen a talpán, aki végigüli ezt a filmet. Csak akkor lett volna rá esélyem, ha moziban nézem, és nincsen más választásom. Jók a színészek, szép a táj, viszont baromi lassú és eseménytelen a sztori. Idén már a nagyon sokadik hasonlóan túlnyújtott, lassú filmet nézem, és elveszítem a türelmemet. 2023 a baromi hosszú, türelemjáték filmekről szólt. Oppenheimer, Megfojtott virágok, Napóleon, Akkor éjjel, Nyolc hegy, Skinamarink, ki tudja még, mennyi minden. Jó filmek ezek, megvan a helyük, de már sok. Elfáradtam. Plusz megint az van, hogy dühítő látni, hogy mennyire nem tudja megvédeni magát a nagy átlag, és hogy a legtöbb emberrel bármit meg lehetne tenni. Ezen változtatni kell.

2024.02.07 HE7EDIK

Kicsit túl van nyújtva, de remekül bemutatja, mire képes az ember, ha érdekei úgy kívánják... bármire. A kezdő képsorok és a főszereplő halála pedig zseniálisan asszociál egymással. Szomorú történet az emberi természetről csodálatos környezetben.

2024.03.16 Fikatours_blogger

Rossz szomszédság spanyol átok

Egyetlen, szokványos konfliktusra építi a több mint kétórás filmet. Hiába a kidolgozott dráma és a remek párbeszédek, ez így is túl vontatott.

A filmet 2021 végén forgatták Északnyugat-Spanyolországban, El Bierzóban és Galíciában.Szerző: csd

A filmet beválogatták a 2022-es cannes-i filmfesztivál cannes-i premier szekciójába.Szerző: csd

Szinte az összes jelenet Barjasban és Ponferradában készült, mindkettő León tartományban. León nem része Galíciának. Barjas csak néhány kilométerre van a galíciai határtól. A táj, az épületek, a mezőgazdaság nagyon hasonló a közeli galíciai Quiroga és Folgoso de Caurel településekhez.Szerző: csd

Denis Ménochet-nek és Marina Foïsnak meg kellett tanulnia spanyolul a szerepeikhez.Szerző: csd

(2023. 04. 08.)
Rodrigo Sorogoyen legújabb filmje, a Szörnyetegek könnyen sokat emlegetett referenciaponttá válhat. A felszínen thriller dramaturgiával elmesélt személyes dráma rengeteg univerzálisan is érvényes gondolatot tartalmaz. Hatásában pedig éppen azért hosszan tartó, mert tartózkodik a hatásvadászat minden formájától. Realista, naturalista megközelítése p... Több

(2023. 06. 07.)
Ezt nevezed otthonnak?
Rodrigo Sorogoyen új filmje virtuóz módon ötvözi a lélektani dráma és a thriller kódrendszerét, az elegyet pedig végül még egy inváziós narratívával és egy igen erős karaktertanulmánnyal is kiegészíti. Komplex, aktualitásokra is reagáló, húsba vágó filmélmény. Több
Gypsy
A kalifátus