Atlantisz: az elveszett birodalom

Atlantisz: az elveszett birodalom

Atlantis: The Lost Empire

Milo Thatch, az ifjú nyelvész csatlakozik egy szakértőkből és kalandorokból verbuvált rettenthetetlen felfedezőcsoporthoz, hogy megtalálják Atlantisz titokzatos elveszett kontinensét.

(racz.bianka)

Premier (HU): 2001.11.29. | Disney+ (2022.06.14.)

2024.05.01 Krisz

Ez az a mese, amit egy rettentően jó és érdekes mítoszból készítették el, kellően igényesen és gyönyörűen. Működik a világ, a humor. A karakterek nagyok jók. Izgalmas és látványos.

2022.11.28 Artemisia

a nap véleménye

Atlantisz nyomában

A Disney méltatlanul mellőzött műve Atlantisz legendája köré szőtt egy szívmelengető, mégis szokatlanul komoly, felnőttes hangvételű mesét. Milo Thatch, a szebb reményeket dédelgető nyelvész a helyi múzeum kazánját tartja karban, miközben az először ... Teljes kritika

2017.05.02 ArpiHajdu és Réci

"Elsőket" felsorakoztató Disney mese

Az Atlantisz szerintem egy méltatlanul mellőzött, klasszikus történetvezetésű Disney mese, pedig így, hogy kicsit kutakodtam utána, sok mindenben első a mesegyár történetében: első szemüveges főhős, első fontosabb afroamerikai mellékszereplő, stb. Té... Teljes kritika

Nagyon szerettem ezt a modern mesét, sőt anno még videojátékon is játszottam. Zseniálisak a szereplők egytől-egyig, és Atlantiszt mikor megtalálják, a szavam is elállt. Kikapcsol, ellazít, legyek bármilyen idős, nekem nagyon bejövős.

2019.05.12 Ms. Akárki

Nagyon szép és izgalmas klasszikus Disney mese. A látvány, a történet, a zene mind-mind tökéletes. Rendkívül jó kikapcsolódás felnőtteknek és gyerekeknek is együtt. Mindenképpen érdemes megnézni ezt az Atlantiszi kalandot.

A film látványvilágát legnagyobb részben Verne Gyula műve inspirálta, valamint a maja építészetet is tanulmányozták a készítők, mivel semmiképpen nem szerették volna, hogy a nézőkben az antik Görögországot idézze a látvány, amely a víz alá süllyedt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmben sok hangeffektet használtak, amelyet a Jurassic parkhoz készítettek eredetileg (például sikolyokat Rourke utolsó jelenetében).Szerző: ArpiHajdu és Réci

A forgatókönyvet Joss Whedon kezdte el írni, ám hamarosan kiszállt a projektből, s végül Tab Murphy fejezte be azt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az Atlantisz egyike azon kevés Disney filmeknek, amelyeknél pontosan behatárolható, hogy mikor játszódik a történet (1914-ben, az első világháború kirobbanásának évében).Szerző: ArpiHajdu és Réci