A gonosz halottak felkelése

A gonosz halottak felkelése

Evil Dead Rise

Két testvér története, akiknek újbóli találkozását démoni erők próbálják megakadályozni.

(csd)

Rendező: Lee Cronin
Forgatókönyvíró: Lee Cronin, Sam Raimi
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Írország, Új-Zéland
Premier: 2023.04.20. | HBO Max (2023.06.23.) | Telekom TVGO (2023.07.14.)
Több

2023.12.31 puszpang

„A bulinak vége”. – És még Új-Zélandon is forgatták. Peter Jackson szelleme lengi körül. Hé, Stanley! Bejött a liftes jelenet? – kérdezné a rendező a lelke mélyén. Volt itt minden, ami már volt. Ez nem baj. A készítők odatették magukat, ami a praktik... Több

2023.08.07 Kóborló

a nap véleménye

Hogy mi marad majd meg évekkel később a nézőnek ebből a részből?

Az Evil Dead egy kultikus franchise, amelynek még a 80-as évek legelején készítette el az első részét Sam Raimi, és rövid időn belül egy amolyan igazi horror klasszikusként él majd tovább, sokunk emlékeiben. Nos az Evil Dead filmekre finoman szólva s... Teljes kritika

2023.05.11 Caravaggio1978

Sztorit vagy értelmet nem nagyon találtam

Egyszer nézős, nagyon nem agyaltam rajta utána, talán a film felétől kezdett nagyjából érdekes lenni, valahogy az eleje nekem összevissza, értelmetlen események sorozata. Sajnos a megvalósítás kicsit szerintem félrecsúszott, a szereplők bugyuták és idegesítőek, természetesen belevegyítették a se fiú-se lány szereplőt is, ezentúl nem is értem, miért nem szerepelt benne egy étcsoki pasi sem. Nem fogok túl sokat ide írni, mert nincs mit, talán horrornak nevezném, értelme nem sok, a sztori az zagyvaság, a szereplők idegesítően gyengék. Nem bántam meg, hogy megnéztük, de hatalmas élményt nem nyújtott. Viszont az eltorzult karakterek nagyon tetszettek.

2023.05.09 Tonyka

a nap véleménye

Vérözön, és semmi más

Nem igazán kedvelem ezt a fajta horrort, pedig sajnos az ipar jó ideje termeli a démonos tartalmakat. Egyetlen ok miatt tettem kivételt, fiatalságom egyik, ha nem a lefélelmetesebb filmje volt. A VHS időkben " Az erdő szelleme " címen futott, h ki ad... Teljes kritika

2023.04.28 HE7EDIK

Megint ömlik a művér tonnaszámra, de az egyetlen eredeti ötlet az volt, hogy erdő helyett egy lakóház a helyszín. Én már a felénél beleuntam az egészbe, mert huszadszorra láttam ugyanazt, mint száz másik tucathorrorban. Sam Raiminek inkább rendeznie kéne többet, mint sem szalagon gyártott filmekkel producerkedni.

A filmet Új-Zélandon forgatták, 2021. július 6-a és 2021. október 27-e közt.Szerző: Kóborló

Bár igaz, hogy Bruce Campbell (aki korábban három Evil Dead filmben is szerepelt, plusz egy három évadot megélt sorozatban alakította Ash karakterét) nem szerepelt a filmben, viszont a hangját mégis hallhatjuk. A színész szolgáltatta a hangját a bakelitlemezen hallható szöveghez.Szerző: Kóborló

A filmbéli Elliet alakító Alyssa Sutherland egy interjún beszélt arról, hogy a megszálló arcmimikáját Jim Carrey Maszk című filmjéből merítette.Szerző: Kóborló

A film forgatása során közel 6500 liter művért használtak fel.Szerző: Kóborló

Eredetileg csak streaminges bemutatása volt tervben a filmnek, de a tesztvetítései annyira jól sikerültek, hogy végül a forgalmazó stúdió úgy döntött, hogy mozikban is bemutatják (idehaza mozis bemutatása viszont nem volt).Szerző: Kóborló

(2023. 05. 17.)
Evil Dead Rise – Sosem volt még ennyire gonosz a Gonosz halott
Az Evil Dead Rise (Gonosz halott – Ébredés) nem kötődik a klasszikus Gonosz halott/Sötétség serege filmekhez, az azokat folytató sorozathoz, de még a 2013-as reboothoz sem. Tiszta lappal, teljesen új környezetben indítja újra a franchise-t, ám igazán megújítani ennek ellenére sem tudja. De azért ez is jó brutális. Több