A második világháború a végéhez közeleg, ezt a katonák hangulatán és állapotán is érezni lehet. Don Collier (Brad Pitt) őrmester, vagy ahogy a beosztottjai nevezik, Wardaddy az ellenséges vonalak mögött állomásozik. A kimerítő küzdelemhez csatlakozik egy újonc, Norman (Logan Lerman) is. Az ötfős… Több

FILMINFÓ
Író: David Ayer
KULCSSZAVAK

81 Harag (2014)

81 Harag (2014)


81 Harag (2014)

81 Harag (2014)

81 Harag (2014)

81 Harag (2014)

81 Harag (2014)

81 Harag (2014)

81 Harag (2014)

81 Harag (2014)

81 Harag (2014)

81 Harag (2014)

81 Harag (2014)



81 Harag (2014)

81 Harag (2014)

81 Harag (2014)


A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Vegyes érzésekkel mondok véleményt a Fury című, 2014-es, második világháborús filmről, mert egyik oldalon kedvelem David Ayer rendezőt és Brad Pitt színészt ,illetve tetszenek a harckocsi-jelenetek is, viszont a másik oldalon nehezen tudok elmenni a csúsztatások, túlzások és nyilvánvaló gagyiságok mellett. A legfőbb probléma a legvégső hőstett, amikor egyetlen Sherman harckocsival egy fél napra feltartóztatnak egy német gyalogzászlóaljat. Ez úgy, ahogy van, botorság, mert kb. 1 óra elteltével kerítenek Panzerfaustokat (ha alapból nincs is náluk a legelső szakaszoknál), és ezekkel simán kilövik a mozgásképtelen Shermant. Vagy legalábbis tüzelésre képtelenné teszik. Mondhatnám, hogy ha nem 1945 tavaszán járnánk, akkor 15 perc után kérnének a tank ellen légi támogatást, és az 1 perc alatt elintézné a Shermant, de az igaz, hogy 1945 áprilisában már gyakorlatilag nem létezett a Luftwaffe. Mindezt leszámítva jó film, Brad Pitt nagyot alakít ,és kiemelhető Shia LaBeouf is, aki tőle nagyon szokatlan karaktert játszik.
Olyan női nézőbarát háborús film. Bátor és jóképű hazafiak harcolna és áldozzák fel életüket a hazáért, mindez megfűszerezve egy kis romantikával.
Nekem nagyon tetszett a film. Sokáig tartott mire rászántam magam, de nagyon megérte. Egész jól ábrázolja a háborút és könnyedebben nézhető mint az ilyen féle filmek általában.
Soha nem gondoltam volna, hogy Brad Pittet egy háborús filmben fogom látni, de ez is eljött. Túl azon, hogy daliás fiatalemberekről szól a film, sokszor éreztem, hogy a hölgyeknek címezték Brad Pitt, Logan Lerman vagy Jon Bernthal végett, roppant jól ábrázolta az akkori helyzetet, amit az emberekből kihozott, és a látványa is magával ragadó volt. Sokszor tudtam azonosulni Norman Ellison karakterével, hiszen az ő szemszögéből láttunk rengeteget a filmben. Ahogy ő sem értett sok mindent a háborúban, és irtózott a gondolatától, úgy, mi is csak tátott szájjal néztük, mi is volt akkoriban. Szerintem a film felénél tartott romantika kellett bele, ugyan érdekes volt, hogy erre helyezték a hangsúlyt, mégis átjött a mondanivalója a szerelmi viszonynak a katona és a civil nő között. A vége pedig iszonyat izgalmas és lélegzetelállító volt. Jó volt, hogy a tankok voltak a főszerepben, ebből a nézőpontból még nem igen csináltak ehhez hasonló háborús filmet. Nekem tetszett, és mindezek mellett jól belevitték a katonáktól átadott üzenetet, mégpedig: nincs helye az érzelgősségnek, keménynek kell lenni.
A film összbevétele 211 817 906 dollár volt (imdb.com).
A filmbeli Fury névre keresztelt tank egy M4 Sherman harckocsi, melynek legfőbb fegyvere egy 76 mm-es harckocsi ágyú volt és 5 fős legénységgel rendelkezett.