Kóla, puska, sültkrumpli

Kóla, puska, sültkrumpli

Bowling for Columbine
Gwen
Michael Moore

1999. április 20-án az USA a legnagyobb horderejű bombázását hajtotta végre a koszovói háborúban. Ugyanezen a napon a Columbine középiskolában példa nélküli vérengzés történt, diákok támadtak egymásra lőfegyverekkel. Ezt a történetet dolgozza fel Michael Moore dokumentumfilmje. A filmben szó esik… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Kanada
Premier (HU): 2003.06.26.

2022.08.27 Reitman

A film jó, de szerintem mostanra egyértelmű, hogy a helyzet sokkal rosszabb.

2018.09.09 dailyfilmsan

Letaglózott ez a dokumentum film. Amerikának ez egy nagy pofon lehetett. Nagyon élesen és szemrehányóan teríti az ember szeme elé a lényegretörő problémát. Miért lehetséges az hogy gyerek lőjön le gyereket az iskolában? Ki a felelős? Mi a megoldás? ezekre keresi a választ Michael Moor a film készítője.

2019.04.01 HE7EDIK

Amerikai valóság

Miközben ezen sorokat írom, a nyílt utcán épp agyonlőttek egy fekete rappert Amerikában egy lövöldözésben... aláírom, vannak benne csúsztatások és ferdítések, de aki azt állítja, nincs valóságalapja a filmnek, az hazudik. Michael Moore kendőzetlenül ... Teljes kritika

2018.12.07 harnas1207

A filmet konkrétan a Manson féle riport miatt néztem végig. Érdekelt ez a téma, láttam több filmet is ami az iskolai lövöldözések témáját dolgozza fel. Nem csalódtam , sok megdöbbentő tény volt benne.

2018.03.13 hackerjulcsi

Nekem nagyon kavarodott volt az egész, őszintén szólva nem tudom, hogy mennyi a film valóságtartalma, mert nagyon összezavart és nem tudtam elhinni úgy ahogy volt az egészet.

Világszerte 58 millió dolláros bevételt eredményezett. Szerző: Bogi87

4 millió dollárból jött létre a film.Szerző: Bogi87

Mikor Michael Moore interjút készít Heston-nal, Heston otthonában, látható egy bekeretezett La Soif du mal poszter, ami a francia verziója A gonosz érintése (1958) c. filmnek. Szerző: Bogi87

A Charlton Hestonnal készített interjú botrányosan végződött. A stáb és a rendező pedig nem tudták elhagyni az épületet, ugyanis a kapu nem nyílt ki. Michael Moore attól félt, hogy Charlton Heston emberei el fogják venni tőlük a felvételeket, ezért az utcán odaadták a kazettát egy rakodómunkásnak, hogy valahogy kimenekítsék az értékes anyagot. Végül probléma nélkül sikerült kijutniuk a szorult helyzetből.Szerző: ps