Lajkó: Cigány az űrben

Lajkó: Cigány az űrben

2024.01.02 Majorkas

Legalább van

Legalább van ilyenünk is, mert eléggé egyedi, de a humor erőltetett benne. Illetve többet beszélnek benne oroszul, mint magyarul, és a feliratot nagyon-nagyon hiányoltam.

2019.07.06 Norbert93

Jelenlegi magyar filmek

Nem a magyar filmgyártás remekműve, de legalább van stílusa és van benne annyi bátorság, hogy ezt az egészet összehozta. Az alapötlet kicsit bizarr, de ötletes és eredeti, külön pont az orosz légkör megteremtésének, igazán hatásosra és poénosra sikerült, betelíti a kommunizmus az egész filmet. A film csúcspontja (maga a kilövés és az űrben tartózkodás) a maga módján és nemében egyszerre volt poénos, érzelmes, bizarr és hatásos. A főszereplő lehetetlen motivációja, akár egy Disney/Pixar karakter motivációja is lehetne, de itt miután Lajkó megvalósitja az álmát, a film visszaránt a kegyetlen valóságba, miszerint egy cigány, mindig cigány marad (főleg akkor), a kommunizmus pedig úgyszintén nem hazudtolhatja meg magát. A jelenlegi hazai filmgyártásban kifejezetten egyedi darabnak tartom.

2018.04.03 indingo

Annak örülök, hogy a magyar filmgyártás már eljutott oda, hogy mer mást is csinálni. Érdekes volt a film, több átvitt értelmű dolog is megjelent benne. A története kompakt volt, néhol kicsit nyers.

2018.08.12 HE7EDIK

Magyar filmgyártás....naná, hogy van benne cigány, erőltetett poénok meg valami irdatlan nagy ostoba sztori. Próbál ötletes lenni, de sajnos csak szánalmas, azt a kevés jó poént is az öreg cigány produkálja, meg a kezdéskor a cigányasszony Föld körül... Több

2018.04.06 Szilonka

Egyszer meg lehet nézni, de rám nem tett nagy benyomást. Az előzetest jól összerakták. Elhangzik benne apuka poénos beszólása. És ennyi. A története közepes.

2019.06.28 HercegPeter

Úgy látom a Brazilokkal elindult valami. Attól mondjuk azért valamivel gyengébb. Vannak benne betaláló poénok, viszont történet elég érdekes és nem kimondottan a jó értelemben. Reméltem, hogy Kunmadarast nem csak említik, hanem esetleg mutatják is, ... Több

2017.12.17 alexxx

Már-már zavarba ejtő film, amiről nehezen tudok véleményt mondani. Megvannak a maga erősségei, az biztos, piszkosul eredeti, de mégis azt éreztem néha, hogy valami nem akar stimmelni, mintha egy kicsit még érlelni lehetett volna. Mindenesetre bejött,... Több

2018.04.14 TomÁcs

A homokos szálat kihagyhatták volna, de attól eltekintve egy kerek kis történetet kaptunk, ami nem mellőzi a humort sem. Papadimitriu Athinának szép szerep jutott! :)

2018.10.28 VvV

Nekem tetszett a film. Nem egy szokványos magyar történet és pont ettől élvezhető. A szereplők is mindent kihoztak a szerepből.

2018.07.25 Norbi

Nem egyszerű a film, bár nem mindennapi hangulata miatt sokan tarthatták kevésbé jónak. Elég sajátságos módon lett az egész film megcsinálva, de aki vevő egy kicsit kimozdulni az átlagfilmek tömkelegéből, annak ajánlott.

2019.01.21 Timcsi

Hangulatban erős film, ami feledteti a történet hiányosságait.

2019.01.30 VFTS

Az előzetes alapján többre számítottam. Az előzetes lelőtte az összes jó poént. Maga a film egy érdekes elgondoláson alapul és még akár jó is lehetett volna.

2019.11.30 stomachh

A sztori bicegeseit a hangulattal ellensulyoztak. Volt benne par kacagtato poen. Nem egy kiemelkedo filmalkotas, de osszessegeben jo lett!

2020.02.16 bbozsi

Ha nem is kirobbanó a humora, de azért a korszak nyelvezete bőven ad teret az élcelődésre, és ügyesen élnek is vele.