A beszéd

Sébastien Pouderoux
Guilaine Londez
François Morel
Julia Piaton

Adrien egy harmincöt éves férfi, aki épp egy családi összejövetelen ül, és rettenetesen unatkozik: soha semmi nem változik, minden éppen úgy zajlik, ahogy már előtte vagy százszor. De az unalom lenne a legkisebb gondja, ugyanis miután jövendőbeli sógora megkéri, hogy mondja ő a beszédet az… Több

Rendező: Laurent Tirard
Író: Fabcaro
Forgatókönyvíró: Laurent Tirard
Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2021.08.12. | Telekom TVGO (2021.12.15.) | Cinego (2021.12.16.)
Forgalmazó: MoziNet

2023.12.30 cynicalrealist

Majdnem monodráma

Nem szokványos formátumú ez a minimalista stílusban forgatott film, amelyben nemcsak az egyszerű díszletek, de a mellékszereplők is csupán statikus háttérként szolgálnak egy szakítás történetéhez. Semmiképpen nem sodró lendületű az alkotás, inkább hömpölyög, és vígjátékként sem fergeteges, sokkal inkább finom humorokkal dolgozik. A főszereplő jól játszik, és hibái ellenére is szerethető, dilemmái vergődései pedig hétköznapiak és átélhetők. Röviden szólva: jó film született az alkotók kezei alatt, amit időről időre elő lehet venni, és egy nyugisabb estén el lehet rötyörögni rajta.

2022.01.08 dandelion1983

Nem rossz film, vannak jó pillanatai, de néha kicsit bárgyú. A főszereplő nagyon jól játszotta a szerepét. A zenék nagyon jók voltak, és a befejezés is tetszett.

2022.03.26 KCintia

Egyedi, de mégsem átütő

A történet bemutatása egyedi volt, ez nagyon tetszett is. A főszereplőnk is kedvelhető figura volt, tetszett, ahogy dumált sokszor, de maga a film nem váltott ki belőlem semmit. Úgy gondolom, hogy ebből sokkal többet ki lehetett volna hozni, és sokkal humorosabb is lehetett volna még.

2021.08.12 pozsizol

Talán az egyik legjobb vígjáték, amit az utóbbi években láttam. Nagyon okos történet, jó karakterekkel és persze jó dialógusokkal, amit egyszerűen imádok!

2021.08.06 DisziG

Bár nekem ez egy nehézkes sztori, nagyon rá kellett hangolódnom, de összességében egészen tűrhetőnek mondanám.

A beszédet beválogatták a 2020-as Cannes-i Filmfesztivál versenyprogramjába. Szerző: hp

Értékelés: 7.5/10
(2021. 08. 16.)
Lehet cringe nélkül is beszélni a szerelemről
“Miért nem nézünk több európai filmet?” Ez az egyik kérdés, ami felmerülhet abban, aki épp most látta A beszéd című francia vígjátékot. Igen, egy unásig csépelt témát dolgoz fel, amiről azonban úgy képes (viszonylagosan) újat mondani, hogy közben igyekszik semmiről sem beszélni. Több

Értékelés: 7.5/10
(2021. 08. 13.)
Laurent Tirard filmje ugyan játékosan mesél, és nagyrészt a főhősének bizonytalanságai és balfékségei teszik szórakoztatóvá, ugyanakkor nem hanyagolja el az érzelmi oldalt sem: furcsa módon a középpontban lévő szerelmi szál az, ami kevésbé átélhető, viszont Adrien testvérével való kapcsolatát nagyon szépen, átélhetően és meghatóan bontja ki ez az a... Több