Louis Wain rendkívüli élete

Louis Wain rendkívüli élete

The Electrical Life of Louis Wain

Louis Wain, egy eddig ismeretlen 19. századi művész bukkan fel szinte a semmiből izgalmas, szürreális macskafestményeinek köszönhetően.

(csd)

Rendező: Will Sharpe
Forgatókönyvíró: Simon Stephenson, Will Sharpe
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 2021.09.02. | HBO Max (2022.12.09.)

Claire Foy

2023.08.21 Ahoj poplacsek

Kimagasló

Benedict Cumberbatch szerintem ebben a filmben jobban meg tudja mutatni a színészi tehetségét, mint egy halom korábbi produkcióban, ebben most valósággal remekelt. Ebben kiváló partnere volt Claire Foy, kettőjük összhangja szembetűnő volt, és szívmelengető eredményt szült, kár, hogy a történet úgy hozta, hogy ezt a kettőst nem élvezhettük hosszabb időn keresztül. Van egy íve ennek az életrajzi filmnek, bolondos vígjátékként indul, de aztán mélyre megy. Ja, a sminkes jó munkát végzett. És Louis Wain művészete is nagyon érdekes, kicsit utánagugliztam, ti is csekkoljátok le.

2022.05.22 julisX

Szórakoztató, megható és elgondolkodtató - egyáltalán nem erre számítottam, felülmúlta az elvárásaimat.

2022.12.09 Csak_az_anime

Egy remek alakítást láthattam Benedict Cumberbatch jóvoltából és ennyi elég is volt, hogy érdekessé tegye a filmet.

A film Louis Wain XIX-XX. századi angol művész életét mutatja be. Szerző: indingo

Anne Frank bújtatója
When They See Us