Vén csókák

Old Dads

2024.02.12 Réka Pataki

Igen gyenge

Nem néztem végig, nem volt annyira vicces, mint amit vártam volna egy ilyen műfajtól.

2023.10.27 kabel

Ez vígjáték?

Kb. 50 percet vártam az első értékelhető poénra. Nem segített, hogy egy jelenet sem volt vicces vagy ügyesen kifordított. Csak egy karakter rámutat a mai világ túlzásaira, miközben káromkodik. Szomorú, mert amúgy lenne itt egy érdekes film, mert a sztori tematikája kurrens, de ebben formában csak gyengének és izzadtságszagúnak hat. Extrémára nem csak extrémával lehetne válaszolni. Ennyi sztereotípiát felsorakoztatni, csak hogy egyből valami gyenge viccel arrébb tolják, nem túl eredeti vagy nevetséges. Sajnálatos, mert a főszereplő trióban legalább ketten ügyes stand-uposok, jó sztorikkal.

2023.10.22 Ahoj poplacsek

8/10 film a kihaló normailtásról

Ismét egy nézhető Netflix mozi, nem mondom, hogy minden idők legnagyobb filmje, korántsem hibátlan, sőt, az utolsó negyed órában van egy kis alattomban odacsempészett ősember-átnevelő blokk (nem kell bedőlni), de összességében vicces és jól kanalizálja a minden gondolatunkat egyre jobban megbénító, mindenhonnan leselkedő polkorrekt miatt összevissza kavargó érzéseket az ilyen nem mai arcoknál, mint amilyen én is vagyok. Az átnevelő blokkot a végén azért jóvátették az utolsó percekkel, a bringás faszival lezajlott barátságos beszélgetés végén jót röhögtem. 40 felett mindenképp ajánlott.

2023.10.25 hp

Aki nem látta, annak előre szólok, hogy egy kíméletlenül trágár vígjátékról van szó, ami a maga szókimondó módján elég jól feltárja a generációs különbségeket, fittyet hányva a politikai korrektségre. Bill Burr helyenként túl is tolja a szekeret a re... Több

2023.10.20 Fikatours_blogger

Ígéretesen kezdődik, aztán kissé egysíkúvá válik, hogy egyetlen mondanivaló köré épül a történet, ami a túltolt politikai korrektség kifigurázása. A végére maradt még egy két jó poén, emiatt egy fokkal jobbnak értékeltem a közepesnél.

2023.10.21 Lóri Ádámcsik

A csókák tutkó nem hagyják magukat

Voltak benne nagyon jó dialógusok, jó poénok és jelenetek, de valahogy mégsem ütött akkorát, mint vártam. Az embernek tényleg néha olyan érzése támad, mint a főszereplőnek, hogy hova fajul ez a világ. :O Egy esti mozinak jó volt.

2023.10.26 puszpang

Pontos társadalmi látlelet

Felettébb furcsának találom, hogy kiadtak egy olyan filmet, amiben egy komplett társadalmi vakvágányt mutatnak be mint új generációt; ahol tilos az egyenes beszéd, a szabad véleménynyilvánítás, a szólásszabadság. Mindenki komplexusos, szorongó, pótcselekvő, sértődékeny, 0-24-ben szó(félre)értelmezős, tenyérbemászó, nyavalygó rinyagép. Ugyanakkor szabad a titkos megfigyelés, privát szféra nuku, és elvárt a publikum előtti megalázás és megalázkodás. A három csávó abszolút kedvelhető karakter volt. A nők jól hozták a brutálisan bosszantó stílust. A rendezőnek inkább elegánsabbra kellett volna venni a figurát náluk. A vége nagyon ott van. Egyszer nézhető.

2023.12.11 kaloz44

Már nem is tudom, hogy volt pontosan, de imádtam azt a mondatot a filmben, hogy „fejlődik a társadalom, palackokat dobálnak azért, hogy a talpára esik-e”.

2023.12.08 bajkaizoltan

Nézhető kategória.

2023.11.07 blaise.judge

Szódával elmegy

Nem rossz, de én többet vártam a bemutató alapján. Sokkal több poént. Van mondanivalója, de vígjátékként akartam kezelni, hogy jókat derüljek rajta. Hát helyenként röhögtem csak. Egyszer meg lehet nézni.

2023.10.20 Petike98

Jó kis film, görbe tükröt tart a mai kor kretén társadalma elé - főleg ami a nyugatot illeti. Helyenként egy kicsit túlzásnak éreztem Bill Burr állandó idegeskedését és pattogását, de hát a színpadon is ilyen. Nagyon szeretem őt komikusként, viszont ... Több

2023.10.31 iforregs

Érdemes megnézni

Nem sok ilyen film van. Egyelőre. Azt írják, hogy vígjáték. De ez nem vígjáték, inkább groteszk és tragikomikus. Aki nagy röhögésekre számít, az csalódni fog. Ettől még fontos film. Egy első fecske, ami nekimegy az egyre betegebb, egyre agyatlanabb polkorrekt világnak. Nem véletlenül fikázzák a liberális portálok filmkritikusai. Ez a mozi kegyetlenül beléjük száll, és tükröt mutat nekik. Is. Meg az egész neobarbár woke világnak. Ahogy szánalmas, képességtelen, parazita emberek próbálnak basáskodni másik felett, előírva, hogy miről mi lehet a véleményük, és azt hogyan, milyen szavakkal mondhatják el, akár az otthonuk magányában is, különben teljesen tönkretesznek – minimum egzisztenciálisan. Nem a legjobb film, amit valaha láttam, de ajánlom.

2023.10.21 Lojzika7

Egy kis neszeneked a modern életnek és felfogásnak. Ennek Bill Burr mestere, nézzétek meg akármelyik stand-up előadását. Nem tökéletes a film, de én viccesnek találtam és frissítőnek a sok netflixes szemét után.

2023.11.02 Ágoston László

Végre egy jó film!

Minden elismerésem a rendező-főszereplőnek, egy felhőtlen vígjátékot csinált, mely manapság ritka, mint a fehér holló, amellett, hogy nekem jóval több volt, mint szimpla vígjáték, két barátom is ugyanebben a cipőben jár. Személy szerint végigröhögtem a filmet, engem nagyon megtalált.