Ripacsok

"Mélyen tisztelt publikum, kéretik egy kis csend. Ki nem szökött meg eddig, most már maradjon is bent. Ülj közelébb a párodhoz, ez később fontos lesz. Hogy együtt tudjunk mulatni, a tudnivaló ez, csak ennyit kell, hogy megjegyezz: Egyedül nem megy, egyedül nem megy, egyedül… Több

Rendező: Sándor Pál
Forgatókönyvíró: Sándor Pál, Tóth Zsuzsa
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1981.04.16.

2016.10.01 krajcsie

A Ripacsok tipikus magyar film, amely igen komoly és súlyos témákat érint, mint pl. a törékeny és múló emberi kapcsolatok, az élet értelme, stb. Mindezt inkább indirekt módon teszi. Nekem tetszett.

2016.02.14 doroffee

Nagyon megkapó, megrázó és megható film. Tökéletesen mutatja be az olcsóbb revük szereplőinek életét, illetve azt, hogy ha választás elé állítunk valakit, mi fontosabb, egy bejáratott szakmai kapcsolat, vagy az eladhatóság.

A film felvonultatja a korabeli szilveszteri műsorok népszerű szereplőit, pl.: Antal Imre vagy Bódy Margit.Szerző: harnas1207

Az elhíresült "Egyedül nem megy" sláger ennek a filmnek a betétdalát képezi. Érdekesség, hogy sosem hangzik el kétszer ugyanúgy, mindig változik némiképp a szövege. Szerző: Bogi87