Pókember - A pókverzumon át

Pókember - A pókverzumon át

Spider-Man: Across the Spider-Verse
piZZola

Miles Morales visszatér a Pókverzum-saga következő fejezetében, egy epikus kalandban, amely Brooklyn főállású, barátságos Pókemberét keresztülrepíti a multiverzumonon, hogy Gwen Stacyvel és egy új Pókember-csapattal közösen szálljanak szembe egy minden eddiginél hatalmasabb gonosztevővel.

Robert… Több

Forgatókönyvíró: Stan Lee
Premier (HU): 2023.06.01. | Telekom TVGO (2023.08.17.) | HBO Max (2023.12.22.)
Forgalmazó: InterCom

2023.10.01 kabel

Vizuális orgia

Ez a film egyszerűen tömör gyönyör, a látványvilág minősége és spektruma olyan, hogy nincs film, mely akár csak egy kicsit is a nyomába érne, az első pókverzumos filmmel együtt. Minden jelenet, minden karakter, minden pillanat majdnem szétszakad a részlettől vagy az egyedi grafikai stílustól. A látványvilág nem véletlenszerű vagy giccses, a film ügyesen használja karakterfejlesztésre és történetmesélésre is, már-már olyan szinten, hogy aki nincs felkészülve a vizuális kavalkádra és hihetetlen gyors történetvezetésre, az hamar bele fog szédülni. A film folyamatosan a figyelmed 100%-át igényli, és ez a fajta erőfeszítés olyankor a történet rovására megy, hisz annyi karaktert és hátteret csomagol magába a film, melynek mind hihetetlen gyorsan van ledarálva a világa, hogy néha úgy éreztem, szükség lett volna pár jelenetre, melyben belassulunk. Ugyanakkor, ezt az érzést érzik főszereplőink is, Miles és Gwen, akik ezúttal is nyakukba veszik a világot, és megpróbálják nemcsak sajátjuk, de mindenki világát megmenteni. Lehetséges ez egy filmben? Hát nem, filmünk épp ezért egy jelentős cliffhangerrel zárul, de őszintén szólva nagyon mérges sem tudtam lenni miatta, mert természetes történetvezetési iránynak tűnt. A film másik kiváló eleme a zenéje, mely remekül balanszolja a látványt és a történetet.

2023.06.01 Zsolt Szabó

a nap véleménye

Miles Morales visszatért!

Aki látta az első részt még cirka 5 évvel ezelőtt, az is biztosan befizetett erre a következő részre, ami összességébe véve jobb, nagyobb és sokkal zajosabb lett az első résznél. Amit a Sony és Amy Pascalék el tudtak rontani az élőszereplős Pókember ... Teljes kritika

2023.07.03 erahurka

Sztoriszinten is elég jól működik, na de átlagos animációs stílussal azért nem ütött volna ekkorát. Elképesztő volt a látvány, ahogy minden Pókember saját művészeti stílust kapott. Zseniális volt ez a része, pedig első sorból néztem az Etele egyik ki... Több

2023.08.14 RigbyTheMad

A felétől jobb

Az első része, az teljesen 5 csillag. Viszont ez a rész olyan volt, hogy az első fele, az szinte kuka. Utána teljesen komolyra változott a dolog. Eszméletlen jó lett a közepétől a végéig. Csak ajánlani tudom.

2023.08.21 Viktória401828

Nagyon jó

Szuper film, nagyon vicces, és kellőképpen megható... Viszont kiakasztott, hogy egyszer csak vége lett. :D Nem számítottam rá, hogy ez egy „első fél rész”

A film 316 033 641 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 160 590 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film bemutatójára az eredeti tervek szerint 2022. április 22-én került volna sor, a koronavírus-járvány következtében kialakult helyzet miatt azonban néhány hónappal elhalasztották a premiert. Szerző: csd

David Callahan korábban a Shang-Chi és a tíz gyűrű legendája és a Jackpot című produkciókon dolgozott.Szerző: csd

Az eredeti tervek szerint 2022 tavaszán jelent volna meg, a koronavírus-járvány következtében kialakult helyzet miatt azonban ugyanez év őszére halasztották a premiert.Szerző: csd

Joaquim Dos Santos második Marvel animációs filmje a 2007-ben megjelent A Vasember után.Szerző: csd

(2023. 06. 12.)
A Pókember: A Pókverzumon át az a vérfrissítés, amire az MCU-nak szüksége lenne
Miles Morales ismét visszatér, és új filmje olyan színt, változatosságot, izgalmat és mélységet hoz magával, amit régóta nem láthattunk a Marvel Cinematic Universe-ben. Ha egy igazán jó Pókember történetet akarunk látni, ezúttal is nyugodtan beülhetünk a moziba a Sony új animációs filmjére. Több

(2023. 06. 02.)
Pókember: A pókverzumon át kritika
Minden összevetve a Pókember: A Pókverzumon át egy filmtörténileg jelentős és maradandó alkotás, ami új dimenziókat nyit meg az eddigi Pókember történetek után. A megtekintést mindenképpen IMAX-ben javaslom, mivel ez a fantasztikus és féktelen látványvilág megérdemli a legnagyobb vásznat. Több

(2023. 06. 19.)
Pókőrület, de van benne rendszer
A Sony folytatta nagy sikert aratott és különleges animációs stílusú filmjét, a Pókember: Irány a Pókverzum!-ot, és nagyon is jól tette, mert A Pókverzumon át minden téren emeli a téteket, ha olykor túlzásba is esik. Több