A holtsáv

A holtsáv

The Dead Zone
Berto49

Johnny Smith a csaknem végzetes karambol után évekig feküdt kómában. Amikor magához tér, nemcsak körülötte változott meg minden, ő maga is megváltozott: különös, látnoki erő birtokába kerül. Ha hozzáér egy emberhez vagy egy tárgyhoz, bepillantást nyer annak múltjába… Több

Forgatókönyvíró: Jeffrey Boam
Ország: Kanada
Premier (HU): 2001.12.01.

2024.05.03 Jocpappa

10/6.5

Milyen jó, nosztalgikus érzés fog el, mikor régi filmet nézek, és meghallom az eredeti filmzenét... Lehet, hogy csak nekem tűnik úgy, de mintha mostanában alig lenne már olyan film, aminek jellemző, felismerhető saját zenéje van. Cronenberg befogadható filmjei közé tartozik. Jól megírt történet, vannak izgalmas jelenetei. Idáig nem is tudtam, hogy a South Park-epizód (Cartman különös képessége) is ezt a filmet parodizálja. Nekem kicsit uncsi volt azért helyenként, egyes dolgok kihasználatlanul maradtak. Illetve a végkifejletet sem gondoltam, hogy ide kellene vezetni annyi más potens ötlet helyett. Összességében tetszett.

Kifejezetten jó a film, és megfelelően is van tálalva. Stephen King regényeket nem lehet adaptálni, ezt már ezerszer leírtam, de persze mindig megpróbálkoznak vele, kisebb-nagyobb sikerrel. Walken személyisége garancia a sikerre, és hát végül is egy korrekt filmet tett le Cronenberg a fogyasztók elé.

2017.05.21 Berto49

Lehet, hogy olvastam is a S.K. könyvet, az emlékezetemben a Hitler-analógia maradt meg. Egyébként a film meglehetősen TV-játék színvonalú, senki nem mondaná rá, hogy Cronenberg-film. Eléggé untam, de becsületesen végignéztem. Szerencsére nem dominál ... Több

2017.09.12 GedyPapa

Nagyon sokszor láttam már és számomra megunhatatlan. Ezért sem értem ezt az alacsony átlagot, amit itt összehozott. Christopher Walken nagyon jól játszik benne és ahhoz képest, hogy mikorra datálható a premierje nagyon jól sikerült thriller.

2019.02.06 Márton

A lassú víz partot mos tipikus esete a Holtsáv

Stephen King-et gondolom még azoknak sem kell igazán bemutatni, aki nem kimondottan kedvelik a horrorfilmeket, hisz kimagasló írói kvalitásai már akkor megmutatkoztak, mikor ezt a regényét megírta! Sokan tévesen Kinget egyértelműen bekategorizálják a... Teljes kritika

David Cronenberg meg akarta változtatni Johnny Smith nevét (saját bevallása szerint senkit nem hívna így), de végül maradt az eredetinél.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A holtsáv volt az első King-mű (akár a regényeket, akár a novellákat nézzük), amelynek a cselekménye a fiktív Castle Rockban játszódott.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Jackie Burrougs, aki a filmben Johnny Smith édesanyját alakítja, a valóságban csak négy évvel idősebb, mint Christopher Walken.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmben Martin Sheen karaktere egy amerikai elnökségért harcba szálló politikust alakít. Évekkel később Sheen valóban eljátszhatta az Egyesült Államok elnökét, méghozzá Az elnök emberei című sorozatban, amely egyébként a színész legismertebb szerepe is lett.Szerző: ArpiHajdu és Réci