Tammy Faye szemei

Tammy Faye szemei

The Eyes of Tammy Faye

Tammy Faye Bakker az egész világot elbűvölte egykor. A televíziós lelkipásztor felemelkedésének és bukásának története ez, amely különös életutat tár fel.

A Cukorláz és a Rögtönzött szerelem rendezőjének, Michael Showalter új filmje, amelynek főbb szerepeiben Jessica Chastain, Andrew… Több

Forgatókönyvíró: Fenton Bailey, Randy Barbato
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier: 2021.09.01. | Disney+ (2022.06.14.) | Telekom TVGO (2022.08.03.)
Forgalmazó: Forum Hungary

Fredric Lehne

2022.04.21 elekm90

A Jessica Chastain-show

Korrekt életrajzi film, amit elsősorban Jessica Chastain kiváló alakítása, másodsorban a tévés hittérítés témája emel az átlag fölé. Iszonyat, hogyan tudják emberek hülyítésére, pénz kicsalására használni ezt a médiumot a mai napig. Nem ismerem a teljes történetet, annyit tudok, hogy Tammy Faye-nek a valóságban sokkal több köze volt ehhez, mint amit a film alapján sejtenénk. Nekem ez a "mosdatás" nem túl szimpatikus húzás. Ezen kívül viszont egy profin elkészített dráma.

2022.03.31 Artemisia

a nap véleménye

Bűn és bűnhődés

Jim és Tammy Faye Bakker élete és munkássága itthon csak keveseknek lehet ismerős, mint ahogy a teleevangelizációnak sincsenek hagyományai nálunk. A házaspár azonban az elsősorban Amerikában meghonosodott hittérítési forma, a televíziós és rádiós pré... Teljes kritika

2022.03.18 Kolci_23

Jessica Chastain ugyan lenyűgöző, de nekem végig az volt az érzésem, hogy ebben sokkal több is van. A sztori vezetésével nem voltam igazából kibékülve, de az alakítások elvitték a hátukon a filmet, szóval nem bántam meg.

2022.03.11 Szabi

Szerintem ez igen szórakoztató volt, Chastain pedig egyszerűen mindig lenyűgöz. Mintha nem értékelnék őt eléggé, de remélem idén megkapja az Oscart. Ezért az alakításért tökéletesen megérdemelné.

Jim Bakker 2020-ban étrendkiegészítőket kezdett árusítani, melyeket csodaszerként hirdetett a Covid 19-járvány ellen. A New York-i ügyészség felszólította tevékenysége leállítására.Szerző: Artemisia

Jim Bakker 1996-os Tévedtem című könyvében elismeri, hogy csak a börtönben ülve olvasta végig a Bibliát.Szerző: Artemisia

Jim és Tammy Faye lánya, Tammy Sue Bakker 1970 márciusában, míg fiuk, James Charles "Jay" Bakker 1975 decemberében született.Szerző: Artemisia

Jim Bakker és Tammy Faye válását 1992. március 13-án mondták ki, mintegy 31 évnyi házasság után.Szerző: Artemisia

(2021. 12. 09.)
Bukott angyalok nyomában
Egy tanulságos korlenyomat sztárságról és hatalomról, a média és a politika összefonódásáról, őszinte hitről és képmutatásról. Bepillantást nyerünk az evangélikus televíziózás misztikus világába, ahol a hívők szeretetét és a pénzt egyformán preferálják, miközben hirdetik, hogy Isten mindenkit szeret, de tényleg. Több